jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 31.08.2018 17:12:52

Gallopinu sedma etapa Vuelte, Molard ostaja v rdečem

Francoski kolesar Tony Gallopin, član ekipe AG2R, je z napadom dobra dva kilometra pred ciljem v Pozo Alconu zmagal v sedmi etapi dirke po Španiji. Po 185,7 kilometra je drugo mesto osvojil svetovni prvak Slovak Peter Sagan pred španskim veteranom Alejandrom Valverdejem. Rdečo majico vodilnega je zadržal Francoz Rudy Molard iz ekipe FDJ.

Zelo razgibana etapa, v kateri so sicer kolesarji morali premagati le dva vzpona tretje kategorije, se je razpletla v zadnjih 20 kilometrih. Že vzpon je raztegnil glavnino, spust pa jo je po padcu 17 kilometrov pred ciljem razbil. Žrtev vzpona je bil Italijan Vincenzo Nibali, ki ni mogel slediti najboljšim, na začetku spustu je zaradi predrte zračnice zaostal Irec Daniel Martin, na koncu spusta pa se je na tleh znašel Poljak Michal Kwiatkowski in na koncu izgubil 30 sekund.

S tem je Molard še povečal prednost pred zasledovalci v skupnem seštevku. Valverde je po novem drugi, zaostaja 47 sekund, tretji je Nemec Emanuel Buchmann z 48 sekundami zaostanka, 51 sekund zaostaja Britanec Simon Yates, 59 sekund Gallopin ter eno minuto in šest sekund Kwiatkowski.

Slovencev Luke Mezgeca (Mitchelton-Scott) in Luke Pibernika (Bahrain-Merida) ni bilo med najboljšimi.