jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 10.08.2018 22:11:57

Yatesu zadnja etapa, Kwiatkowskemu dirka po Poljski

Britanec Simon Yates (Mitchelton-Scott) je dobil zadnjo, sedmo etapo kolesarske dirke svetovne serije po Poljski. Na preizkušnji od Bukovine do Bukowine Tatrzanske, dolgi 136 km, je premagal Francoza Thibauta Pinota, tretji je bil Italijan Davide Formolo. Skupno pa je slavil domačin Michal Kwiatkowski (Sky).

Yates je dirko po Poljski končal na skupno drugem mestu s 15 sekundami zaostanka, tretji pa je bil Pinot (+ 0:20).

Potem ko je kazalo, da zmage domačega aduta nič ne more ogroziti, je napad Yatesa na predzadnjem vzponu kraljevske etape z zahtevnimi vzponi prve kategorije ob koncu dirke povzročil nekaj panike. Ekipi Kwiatkowskega je nato v močnem dežju vendarle uspelo zmanjšati razliko - Poljak je etapo končal na šestem mestu z 12 sekundami zaostanka -, tako da je majica za zmagovalca ostala pri Poljskem kolesarju.

Od peterice Slovencev je Domen Novak (Bahrain-Merida) končal na 38. mestu (+ 1:47), 45. je bil Simon Špilak (Katjuša), 62. pa Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice), ki je sredi dirke z nekaj pobegi že imel rožnato majico za najboljšega gorskega kolesarja, a jo je izgubil že v četrtek, danes je v skupnem seštevku te kategorije končal na tretjem mestu, majico je dobil Avstrijc Patrick Konrad; Grega Bole (Brahrain-Merida) in Luka Mezgec (Mitchelton-Scott) pa zadnje etape nista končala.

Skupno je bil Špilak na 31. mestu (+ 4:01), Novak 43. (+ 12:24), Tratnik pa 95. (+ 45:28).

Značke: kolesarstvo, poljska