1664388706-21082006-3809c5aa897e1de8855faa79abd1a63c Necenzurirano

Konec stečaja cerkvenega Zvona: izgubljenih 800 ...

Poglejte to razkošje nad Izolo: največja posest ...

Poroka na prvi pogled: Kdo plačuje račune?

kolesarska dirka gvatemala Ekipa24.si

Noro! Ali je namerno zrušila kolesarja kot v ...

0 08.08.2018 16:55:15

Minimalna razlika! Belgijec za dlako ubranil naslov!

Belgijski kolesar Victor Campenaerts je na evropskem prvenstvu v Glasgowu ubranil naslov v vožnji na čas, do tega pa je prišel s prednostjo vsega 0,63 sekunde pred Špancem Jonathanom Castroviejom. Slovencev ni bilo na startu.

Campenaerts in Castroviejo sta sicer od leta 2016, ko so se prvič na EP pomerili člani v kategoriji elite, velika tekmeca, ko pride do ure resnice. Pred dvema letoma je naslov osvojil Castroviejo, Campenaerts je bil drugi, letos sta mesti zamenjala. Belgijec je tudi lani slavil z izjemno majhno razliko, Poljaka Macieja Bodnarja je ugnal za dve sekundi, še manjša je bila danes.

Na tretjem mestu je končal Nemec Maximilian Schachmann s 27 sekundami zaostanka.

Naslednja in tudi zadnja kolesarska disciplina EP bo nedeljska cestna dirka, kjer imajo svoje račune tudi v slovenskem taboru. Selektor Andrej Hauptman bo računal na Luko Mezgeca, Mateja Mohoriča, Luko Pibernika, Boruta Božiča, Marka Kumpa in Roka Korošca.