Sodnik zavrnil tožbo proti Stevenu Tylerju

Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Kraljeva družina - Orgije in droga na zasebnih ...

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 15.07.2018 16:37:10

Preživeli kocke Roubaixa, Roglič obdržal stik z najboljšimi

Nemec John Degenkolb, kolesar ekipe Trek-Segafredo, je zmagovalec prestižne in zelo zahtevne devete etape dirke po Franciji, ki se je po 156,5 kilometra končala v Roubaixu.

Na tlakovanih odsekih se je odlično znašel tudi slovenski up Primož Roglič iz moštva LottoNL-Jumbo, ki je do cilja prišel v skupini s favoriti na 26. mestu.

Degenkolb je v ciljnem sprintu premagal vodilnega v skupnem seštevku Belgijca Grega van Avermaeta in Yvesa Lampaerta. Trojica je pobegnila kakšnih 16 kilometrov pred ciljem in skupaj prikolesarila do konca.

Na četrtem mestu je končal še en Belgijec Philippe Gilbert z zaostankom 19 sekund. Sledil mu je Slovak Peter Sagan, Belgijec Jesper Stuyven in Luksemburžan Bob Jungels.

Tem je sledila skupina "preživelih" favoritov z zaostankom 27 sekund, med katerimi je bil tudi Roglič na 26. mestu.

Van Avermaet je prednost v skupnem seštevku še povečal, zdaj ima pred Britancem Geraintom Thomasom 43 sekund prednosti in 44 pred Gilbertom. Roglič je napredoval na 13. mesto, zaostanek za vodilnim znaša eno minuto in 57 sekund.

Bržčas bo olimpijski prvak v torek zadnjič nosil rumeno majico, saj bo po ponedeljku in prostem dnevu sledila prva gorska etapa, v kateri pa pravih možnosti za ubranitev prednosti v skupnem seštevku nima.