Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Namesto države bo služil zasebnik: 2,55 milijona...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

2 07.07.2018 16:31:25

Mohorič do prve zmage v dresu državnega prvaka

twiiter
Slovenski kolesarski prvak Matej Mohorič je zmagovalec prve etape dirke po Avstriji in prvi vodilni na osemdnevni preizkušnji. Na 152,8 kilometra dolgi trasi s startom in ciljem v Feldkirchu je prvič nastopil v dresu državnega prvaka, ki jo je osvojil pred dvema tednoma, in slavil pred moštvenim kolegom, Italijanom Giovannijem Viscontijem.

Triindvajsetletni Mohorič je zablestel v zadnjem kilometru v Feldkirchu, ki je bil tehnično zahteven in speljan po kockah. Na koncu je ciljno črto prepeljal s petimi sekundami prednosti pred drugim članom Bahrain-Meride Viscontijem, še tri sekunde počasnejša je bila skupina, ki jo je skozi cilj popeljal tretji Nizozemec Floris Gerts.

"Vedel sem, da je zaključek tehničen. Naša ekipa je nadzorovala celotno etapo in jo naredila težko. Odličen začetek dirke," je povedal Mohorič, letošnji zmagovalec etape na dirki po Italiji. Bahrain-Merida ima na dirki po Avstriji za kapetana domačina Hermanna Pernsteinerja.

Na 16. mestu in z 11 sekundami zaostanka je etapo končal Janez Brajkovič. Žiga Grošelj, Brajkovičev moštveni kolega iz Adrie Mobila, je bil 29.

Značke: kolesarstvo, avstrija