Sramoten izpad! Hrvaški reprezentant in član ...

jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 09.06.2018 13:09:44

Dirka Po Sloveniji bo pravi SPEKTAKEL! Na sončno stran Alp prihaja tudi tale SUPERZVEZDNIK kolesarskega športa!

vszi
Na jubilejno 25. kolesarsko dirko Po Sloveniji, ki se bo začela v sredo v Lendavi in končala v nedeljo v Murski Soboti, prihaja tudi kolumbijski zvezdnik Rigoberto Uran. Član ekipe EF Education First Drapac p/b Cannondale je na lanski dirki po Franciji osvojil drugo mesto, zaostal je le za Britancem Christopherjem Froomom.

Kot so zapisali in potrdili prireditelji slovenske pentlje na družbenih omrežjih, bo 31-letni Uran bržčas povzročal glavobole kolesarjem, ki merijo na generalno razvrstitev. Po trenutno znani startni listi je Uran zdaj med glavnimi favoriti za skupno zmago skupaj s Primožem Rogličem in Poljakom Rafalom Majko.

Priljubljeni Uran je na lanskem Touru na drugem mestu za Froomom zaostal le 54 sekund. Tako na dirki po Franciji kot Italiji ima etapno zmago, na Giru je bil dvakrat drugi v skupnem seštevku. Na olimpijskih igrah v Londonu je osvojil srebro na cestni dirki.

Med 12 profesionalnimi zmagami ima med drugim prvo mesto na veliki nagradi Quebeca in enodnevni dirki Milano-Torino.