oblak danilovic Ekipa24.si

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 04.05.2018 16:49:14

Dumoulin začel, kjer je lani končal

Nizozemec Tom Dumoulin je zmagovalec uvodne etape kolesarske dirke po Italiji, ki se je danes začela v izraelskem Jeruzalemu.

Kolesar ekipe Sunweb je dobil uvodno, 9,7 kilometra dolgo vožnjo na čas, tako da je takoj oblekel rožnato majico, ki jo je domov odnesel po koncu lanske dirke.

Dumoulin, tudi svetovni prvak v kronometru, ki na začetku letošnje sezone ni veliko tekmoval, je za dve sekundi ugnal Avstralca Rohana Dennisa, tretje mesto je zasedel Belgijec Victor Campenaerts, tudi njegov zaostanek je znašal dve sekundi.

Razgiban in tehnično dokaj zahteven kronometer na nekakovostnem asfaltu je postregel kar z nekaj razočaranji. Štirikratni svetovni prvak Nemec Tony Martin je bil šele deveti, razočaral pa je tudi favorit za končno zmago Christopher Froome, ki je z zaostankom 37 sekund zasedel 21. mesto. Štirikratni zmagovalec Toura je na ogrevanju padel, a razen odrgnin drugih poškodb ni utrpel.

To ni bil edini padec na ogrevanju, Bahrain Merida je namreč pred začetkom ostala brez Konstantina Sivcova, zmagovalca letošnje dirke po Hrvaški, ki bi moral biti glavni pomočnik kapetana ekipe Domenica Pozzoviva v gorskih etapah.

Od treh Slovencev je bil najboljši Jan Polanc (UAE Emirates), zaostal je 56 sekund in zasedel 59. mesto, Matej Mohorič je bil 79. (+1:03), Domen Novak pa 170. (+1:54).

V Izraelu bosta naslednja dneva še dve etapi, preden bo dirka zašla na domače ceste.