Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

Diverzantska akcija: Viole v Ljubljani napadle ...

Skrito v raju: Renato šokiral z maščevanjem

Številka ena na svetu v lisicah! Ne boste ...

1 27.04.2018 17:47:00

NORO: PRIMOŽ ROGLIČ še naprej BLESTI

Zasavec na dirki po Romandiji noče sleči rumene majice.

Najboljši slovenski kolesar Primož Roglič je rumeno majico vodilnega na dirki po Romandiji zadržal tudi po tretji etapi, v kateri je osvojil drugo mesto. Od člana ekipe LottoNl-Jumbo je bil v današnjem 9,9 kilometrov dolgem gorskem kronometru boljši le mladi Kolumbijec Egan Arley Bernal iz ekipe Sky, ki je Rogliča prehitel za štiri sekunde.

Po štirih dneh dirkanja in dve etapi do konca dirke ima Roglič v skupnem seštevku šest sekund prednosti prav pred Bernalom, ki je pri 21. letih zabeležil svojo največjo zmago v karieri.

Tretje mesto v etapi je zasedel Avstralec Richie Porte (BMC), ki je bil 18 sekund počasnejši od zmagovalca dneva.

Zelo dobro se je z gorskim kronometrom spopadel tudi Simon Špilak, član ekipe Katjuša-Alpecin je na koncu za zmagovalcem zaostal eno minuto in 43 sekund ter osvojil deseto mesto.

Tretji Slovenec na dirki Kristijan Koren iz Bahrain-Meride je bil 91., progo je premagal 5:46 minute počasneje kot Bernal.

V soboto kolesarje čaka 149,2 kilometra dolga etapa s startom in ciljem v Sionu, na poti pa jih čaka pet vzponov, od tega trije prve kategorije, po zadnjem bo tudi spust do cilja.

Značke: kolesarstvo, švica