Ustavni sodnik Jaklič trdi, da ni potreboval ...

1 05.04.2018 17:21:34

NOV SIJAJEN DOSEŽEK Primoža Rogliča! V Baskiji znova do velikega uspeha za slovensko kolesarstvo

vszi
Primož Roglič iz leta v leto napreduje in to se pozna tudi na rezultatih.

Zasavec, natančneje iz Kisovca je na dirki po Baskiji, kjer bo na sporedu šest etap, prišel do majice vodilnega v seštevku dirke. Lani je tu v skupnem seštevku osvojil peto mesto, letos pa je storil še korak naprej in po dveh drugih mestih na prvih etapah tokrat v kronometru vendarle prehitel Juliana Alaphilippa, do danes vodilnega na dirki.

Francoz še zdaleč ni tako dober kronometrist kot Roglič, ki je bil na polovici 19,4 kilometrske preizkušnje okoli mesta Lodosa tretji, a že takrat 22 sekund pred omenjenim tekmecem.

Na koncu pa je nekdanji smučarski skakalec močno pospešil in celo dobil etapo s časom 22.26, kar je bilo devet sekund bolje od Patricka Bevina na drugem mestu. Alaphilippe pa je na cilju na osmem mestu zaostal za velikih 42 sekund (vseeno zelo dober čas za nekoga, ki ni specialist za vožnjo na čas) , s čimer je sedaj slovenski kolesar v skupnem seštevku prvi, 34 sekund pred najbližjim zasledovalcem Alaphilippom.

Do konca sta na sporedu še dve razgibani etapi, kraljevska zadnja pa bo v soboto. Toda v formi, v kakršni je priljubljeni Rogla, ni moč izključiti, da bo tudi na vzponu na Arrate dirko zaključil kot najboljši.