Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

parfumi Ekipa24.si

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

0 19.09.2017 18:03:14

Dvojna nizozemska zmaga na kronometru za članice v Bergnu

Nizozemka Annemiek van Vleuten je nova svetovna prvakinja v vožnji na čas. Srebro na prvenstvu v norveškem Bergnu je na 21,1 kilometra dolgi trasi osvojila njena rojakinja Anna van der Breggen, bron pa Avstralka Katrin Garfoot. Slovenk ni bilo na startu.

Van Vleutenova je osvojila sploh svojo prvo medaljo na največjih tekmovanjih, doslej je bila bronasta na evropskih igrah v Bakuju leta 2015.

V boju za mavrično majico je bila za 12,16 sekunde hitrejša od aktualne olimpijske prvakinje na cestni dirki in bronaste s kronometrske preizkušnje v Riu de Janeiru. Na SP v Richmondu pred dvema letoma je bila sicer dvakrat srebrna.

Garfootova je na tretjem mestu zaostala 18,93 sekunde in še na drugem svetovnem prvenstvu po vrsti prikolesarila do brona v uri resnice.

Danes so že nastopili mladinci, od dveh Slovencev je bil najboljši Nik Čemažar na devetem mestu.

V sredo bo na SP prvi vrhunec za slovensko reprezentanco, ko bo Primož Roglič napadal najvišja mesta v članski konkurenci. Roglič se bo na progo podal ob 16.56, drugi Slovenec na startu Jan Tratnik pa se bo v boj spustil prej, natančneje ob 13.59.

Značke: kolesarstvo, sp