12.03.2016 17:52:03

Zakarinu etapa, Thomasu vodstvo

Ruski kolesar Ilnur Zakarin, član Katjuše, je zmagovalec šeste etape dirke Pariz-Nica, ki se je po 177 km končala z vzponom na La Madone d'Utelle.

Zakarin je imel na koncu več moči od Britanca Gerainta Thomasa, kolesar Skya je s tem prevzel skupno vodstvo. S sekundo zaostanka je tretje mesto osvojil Španec Alberto Contador. Novi vodilni Thomas ima zdaj 15 sekund prednosti pred Contadorjem in 20 pred Zakarinom.

Simon Špilak je bil v šesti etapi najboljši Slovenec, v cilj je prišel kot 15., za moštvenim kolegom Zakarinom pa je zaostal minuto in 48 sekund. V današnji etapi so sicer kolesarji morali premagati sedem vzponov, na zadnjega pa se je skupaj podala manjša skupina kakšnih 30 kolesarjev. Najprej je ujela še zadnjega ubežnika Antoina Duchesneja, nato pa so se začeli vrstiti napadi. Najprej je prvi ritem spremenil Contador, a ni dolgo vztrajal, nato Thomas, v zadnji kilometer pa so skupaj zakolesarili Zakarin, Thomas, Contador in Porte. Avstralec je čakal, Zakarin ne, kar se mu je na koncu obrestovalo, velja pa omeniti, da je imel Contador tehnične težave z menjalnikom.

CUMMINGS POBEGNIL V ZMAGO
Britanski kolesar južnoafriške ekipe Dimension Data Stephen Cummings je zmagovalec četrte etape dirke od Tirenskega do Jadranskega morja. V najdaljši, 216 km dolgi etapi letošnje dirke med Montaltom di Castrom in Folignom je bil drugi Italijan Salvatore Puccio, ki je zaostal 13 sekund, toliko kot tretji Eritrejec Natnael Berhane. V skupnem seštevku ni prišlo do sprememb. V majici vodilnega je ostal danes deseti Čeh Zdenek Štybar (Etixx-QuickStep), ki ima še vedno devet sekund prednosti pred Italijanom Damianom Carusom (BMC).

Cummings je napadel 3,5 km pred ciljem, ostali so se nekaj časa le spogledovali, kar se je na koncu izkazalo za usodno. Trinajst sekund sta poleg Berhaneja, moštvenega kolega Cummingsa, zaostala še Španec Daniel Moreno in Belgijec Jan Bakelants. "Skušali smo pripraviti etapo za Edvalda Boassona Hagna, menili smo, da ima največ možnosti. Je v super formi, jaz sem bil ob njem kot policist, toda prišli smo do treh kilometrov, jaz pa zmorem tri kilometre. Držal sem se strategije. Ne vem, če je to OK, toda izšlo se je," je zadovoljno razložil Cummings.

Znova je bil najboljši Slovenec Primož Roglič (LottoNL-Jumbo), ki je prišel v cilj v času zmagovalca na 31. mestu, v skupnem seštevku je napredoval na 24. mesto, zaostaja pa 47 sekund.