09.07.2015 17:53:00

Na dirki po Avstriji Tratnik v peti etapi 12.

Nikola Miljković

Jan Tratnik najuspešnejši slovenski kolesar v peti etapi dirke po Avstriji.

Na kolesarski dirki po Avstriji, kjer je v uvodnih etapah z nekaj visokimi uvrstitvami zablestel Jan Tratnik, je danes peto etapo dobil Južnoafričan Johann Van Zyl (MTN - Qhubeka). Tratnik pa je bil tudi danes najboljši slovenski predstavnik, končal je na 12. mesu s šestimi sekundami zaostanka.

Tratnik (Amplatz BMC) je etapo, ki je kolesarje popeljala na 175 kilometrov dolgo pot od Beljaka oziroma Drobolj ob Baškem jezeru do tirolskega Matreia, končal v glavnini, ki je imela šest sekund zaostanka za zmagovalcem, 16. pa je bil njegov moštveni sotekmovalec Andi Bajc.

Skupno je prvi Čeh Jan Hirt (Sprandi Polkowice), najboljši Slovenec skupno pa je Jure Golčer (Felbermayr) na 15. mestu.

Epilog je dobila tudi četrta etapa, ki se je v sredo končala na Dobraču: nevihta in toča, ki sta območje Beljaka zajela uro po koncu etape, sta namreč na opremi in avtomobilih povzročila kar za 150.000 evrov škode.