Andreja Špeh iz MasterChefove kuhinje na Japonsko

0 19.05.2015 10:30:56

Pibernik prvič na stopničkah

Arsen Perić
Slovenski kolesar Luka Pibernik je na dirki po Japonskem prvič stopil na zmagovalni oder v dresu italijanske ekipe Lampre-Merida.

V drugi, 130,7 km dolgi etapi s startom in ciljem v Inabeju je bil Pibernik tretji, skupno je četrti, tretji je v boju za zeleno majico in drugi med mladimi kolesarji; zaostaja tri sekunde za Avstralcem Adamom Phelanom.

Zmagal je Tunizijec Rafaa Chtioui, ki je imel 15 sekund prednost pred klubskim kolegom iz Skydive Dubaija španskim veteranom Francisom Mancebom, z enakim časom je skozi cilj prikolesaril tudi Pibernik. Slovenski državni prvak v kronometru Gregor Gazvoda (Kinan Cycling) je z zaostankom 55 sekund zasedel 32. mesto.

V skupni razvrstitvi vodi Chtioui, ki ima 20 sekund prednosti pred Mancebom, še sekundo več zaostaja kolesar ekipe Drapac Phelan, Pibernika do Tunizijca loči 24 sekund.