06.10.2024 20:03:18

Brazilci že šestič svetovni prvaki v futsalu

Brazilska reprezentanca v futsalu je še šestič osvojila svetovni naslov, potem ko je v velikem finalu v Taškentu premagala večne tekmece Argentince z 2:1. Obenem je to za rekordne prvake prvi naslov po 12 letih. Bron je pripadel Ukrajini, ki je na tekmi za tretje mesto premagala Francijo s 7:1.

Brazilci so zelo dobro začeli tekmo in že v prvem polčasu sta Ferrao (6.) in Rafa Santos (13. minuta) selecao popeljala v vodstvo.

Brazilija je po zaslugi junaka dvoboja, vratarja Williana, ki je uspešno zaustavil vse strele Argentincev, branila vodstvo vse do dveh minut pred koncem, ko je Matias Rosa znižal na 1:2.

Za Brazilijo je to šesti naslov na skupno desetih mundialih, medtem ko je Argentina igrala v tretjem zaporednem finalu in ostala pri enem naslovu.