fu
05.10.2024 07:19:50

Dolenjski derbi je bil pred polno dvorano srdit, borben in na koncu ...

NZS

V četrtem krogu kolu 1. slovenske futsalske lige sta do treh točk prišla aktualni prvak Dobovec in Siliko Vrhnika, ki ju v prihodnjem krogu čaka prvi letošnji derbi.

Do treh točk sta prišli še zasedbi Oplasta Kobarida ter ŠD Mlinše, derbi v Ribnici pred več kot 500 gledalci v Ribnici pa se je končal z delitvijo točk.
Dobovec na začetku prvenstva ostaja brez oddane točke. Varovanci trenerja Roka Mordeja so s 5:1 odpravili Kix Ajdovščino. Za domačine je prvi gol dosegel Thomas Pihler, na 2:0 je povišal Matej Fideršek, ki je v prvem polčasu dodal še gol za 4:0. Tretji gol Dobovca je zabil Alen Ruis. V nadaljevanju so domači gledalci videli še gol Tilna Rajterja, ki je bil uspešen za 5:0. S petim golom sezone pa je Franci Perko v 39. minuti postavil končni rezultat 5:1. Dobovec s popolnim izkupičkom čaka naslednji krog in derbi proti Siliku, ki bo na Vrhniki v petek, 11. oktobra.
Vrhničani so v Benediktu z 2:1 premagali zasedbo PJ Joco Benedikt in so s tekmo manj ter prav tako popolnim izkupičkom na lestvici drugi z devetimi točkami. Gostje so povedli v 16. minuti, zadel je Žiga Frank, Žan Janež je v 24. minuti povišal vrhniško vodstvo na 0:2. Aljaž Goznik pa je v zadnji minuti postavil končni izid.
Mlinše so po preobratu in zaostanku z 0:2 pred domačimi gledalci vknjižile prvo zmago v sezoni. Kristijan Bandur je zadel za 0:1, Luka Letnar pa je v 17. minuti gostujoče vodstvo povišal na 0:2. Domačini so bili za trud nagrajeni še pred polčasom. V 19. minuti je na 1:2 je znižal Patrick Osredkar. Varovanci trenerja Gregorja Ceglerja so v drugem delu dosegli še tri gole za končnih 4:2.
Do druge zmage v sezoni je prišel Oplast Kobarid, ki je v Sevnici zmagal s 6:1. Ob polčasu je bilo 0:2 po zaslugi dveh golov Tilna Lebana. Domačini so si nato zabili še avtogol na začetku drugega dela, Leban pa je do konca srečanja zabil še tri gole, skupno pet za zanesljivo zmago Oplasta. Domačini so prek Matevža Sodiča zabili le častni gol za 1:4 v 27. minuti. Leban je zdaj prvi strelec lige s sedmimi goli.
V Ribnici se je na derbiju THE Nutrition Extrem - FK Dobrepolje zbralo 520 gledalcev. Ti so do 19. minute čakali prvi gol. Gostitelji so naprej zabili avtogol, a je Žan Štepec v isti minuti poskrbel za izenačenje domačinov. V nadaljevanju so gostje vnovič povedli, v 23. minuti je bil uspešen Urban Sevenšek, v 36. minuti pa je na 2:2 poravnal Timotej Debeljak. To je bil tretji remi domačinov v tej sezoni, Dobrepolje je pri sedmih točkah in zaostaja le za Dobovcem (12 točk) in Silikom (9, tekma manj).

1. SFL, 4. krog
Mlinše - Trzin Mobi Arena 4:2 (1:2)
Strelci: 0:1 Bandur (9.), 0:2 Letnar (17.), 1:2 Osredkar (19.), 2:2 Kos (21.), 3:2 Skrinjar (31.), 4:2 Močnik Guna (34.)
Dobovec - Kix Ajdovščina 5:1 (4:0)
Strelci: 1:0 Pihler (1.), 2:0 Fideršek(7.), 3:0 Ruis (12.), 4:0 Fideršek (17.), 5:0 Rajter (36.), 5:1 Perko (39.)
Sevnica - Oplast Kobarid 1:6 (0:2)
Strelci: 0:1 Leban (13.), 0:2 Leban (15), 0:3 Pipan (21./avtogol), 0:4 Leban (25.), 1:4 Sodič (27.), 1:5 Leban (29), 1:6 Leban (34)
PJ Joco Benedikt - Siliko Vrhnika 1:2 (0:1)
0:1 Frank (16.), 0:2 Janež(24.), 2:1 Goznik (40.)
THE Nutrition Extrem - FK Dobrepolje 2:2 (1:1)
0:1 Žlindra (19./avtogol), 1:1 Štepec (19.), 1:2 Sevenšek (23.), 2:2 Debeljak (36.).