Sramota leta! V LA-ju skušali takole provocirati ...

0 27.01.2024 10:06:44

Vodilne ekipe do zmag v 1. SFL

Vestnik
V 15. krogu 1. slovenske futsal lige so se zmage veselili klubi, ki so na prvenstveni lestvici uvrščeni od prvega do četrtega mesta, vsi štirje so tekme odigrali doma. Siliko je s 5:0 odpravil Dobrepolje, Dobovec je bil z 10:1 boljši od Bronx Škofij, Meteorplast Šic bar je s 7:3 premagal The Nutrition Extrem, Sevnica pa s 5:2 Oplast.

Dobovec je potrdil kvaliteto in premoč proti oslabljenemu Bronxu. Ob polčasu je že bilo 8:1, v nadaljevanju so gostitelji zadeli še dvakrat. Po dva gola so k zmagi prispevali prvi strelec lige Patrik Pasariček, dosegel je 19. gol v sezoni, Denis Kneževič in Lucas Anderson Pereira.

Treh točk so se razveselili v Ljutomeru. Domači Meteorplast je prek razigranega Adrijana Trstenjaka povedel v prvi minuti. To je bil prvi od štirih golov Trstenjaka na tekmi, ki se je povzpel na drugo mesto (14 golov) na listi strelcev. V nadaljevanju so si gostje zabili en gol sami, ob polčasu so varovanci trenerja Roberta Grdovića vodili s 3:2, med 27. in 35. minuti pa je s tremi goli zmago potrdil Trstenjak.

Sevnica je še tretjič v sezoni, sicer pa četrtič zaporedoma premagala Oplast. Sevničani so vprašanje zmagovalca rešili v zadnji četrtini dvoboja. Prvi polčas je minil brez golov, a s priložnostmi na obeh straneh, v drugem pa so četrouvrščeni Sevničani potrdili zmago. Po točkah so izenačeni s tretjeuvrščenim Meteorplastom.

Novih treh točk se je veselil tudi Siliko. Vodilna zasedba 1. SFL je povedla v prvi minuti, zadel je Uroš Đurić. Sledil je avtogol gostov in gol Žana Janeža za vodstvo 3:0 ob polčasu. Prva Đurić in Janež sta v nadaljevanju potrdila zmago Vrhničanov.

Počitka za sedmerico prvoligašev ne bo, v torek sledijo povratne tekme četrtfinala pokala Terme Olimia.

1.SFL, 15. krog:

KMN Sevnica - KMN Oplast Kobarid 5:2 (0:0)
1:0 Drobne (27.), 2:0 Žičkar (29./6m), 2:1 Šturm (31.), 3:1 Račič (36.), 4:1 Martič (36.), 4:2 Urbančič (38.), 5:2 Račič (39.)

FK Dobovec - KMN Bronx Škofije 10:1 (8:1)
1:0 Duščak (2.) 2:0 Cesarec (4.), 3:0 Pasariček P. (8.), 4:0 Pasariček P. (9.), 5:0 Cupin (13./AG), 6:0 Kneževič (16.), 7:0 Anderson (17.), 7:1 Stanić (19.), 8:1 Anderson (20.), 9:1 Pasariček D.(39.), 10.1 Kneževič (39.)

KMN Meteorplast Šic bar - THE Nutrition Extrem 7:3 (3:2)
1:0 Trstenjak (1.), 2:0 Ambrožič (9./AG), 2:1 Andraž Žlindra (17.), 3:1 Lipovšek (18.), 3:2 Totošković (19.), 4:2 Trstenjak (27.), 5:2 Trstenjak (28.), 6:2 Trstenjak (35.), 7:2 Matan (38.), 7:3 Anže Žlindra (38.)

Siliko Vrhnika - FK Dobrepolje 5:0 (3:0)
1:0 Đurič (1.), 2:0 Marolt (12./AG), 3:0 Janež (16.), 4:0 Janež (23.), 5:0 Đurič (26.).

Značke: futsal, dp