Kadili bi kot Turki, vendar ne bi plačali

Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

kyle-marisa-roth Odkrito.si

Nenadna smrt znane TikTok vplivnice

0 19.11.2021 23:13:14

Vodilni Dobovec ugnal Ptujčane

Vodilni Dobovec je doma v 10. krogu s 5:3 porazil FC Hiša daril Ptuj in potrdil prvo mesto na lestvici 1. slovenske futsal lige. Na preostalih dvobojih je Litija s 4:0 premagala Oplast, Siliko in ŠD Mlinše sta remizirala na Vrhniki (3:3), plen sta si razdelila še KMN Bronx Škofije in FK Dobrepolje (2:2).

Dobovec tudi po 10. krogu ostaja edina neporažena ekipa 1. SFL. So se pa morali igralci trenerja Kujtima Morine potruditi, da so strli odpor Ptujčanov, ki so ves čas pretili, a na koncu izgubili s 5:3.

Kristjan Čujec je poskrbel za hitro vodstvo domačinov v 2. minuti, a je z enako mero vrnil Borut Ručna, ki je v 8. minuti izenačil. Čujec in Tihomir Novak sta poskrbela za prvo občutno prednost Dobovca v 26. minuti. A je Aleš Pihler z golom v 36. minuti poskrbel za napeto končnico, v kateri so bili doseženi še trije goli. Za domačine sta bila uspešna Vedran Matošević in Niko Cesarec, za goste Borut Ručna. To je bila zadnja tekma Dobovca pred elitnim delom lige prvakov.

Za petami Dobovcu na drugem mestu ostaja Litija, ki je pri 20 točkah, Dobovec jih ima 22. Litijani so nocoj premagali Oplast s 4:0. V prvem polčasu sta bila uspešna Marko Bjelčević in Gašper Vrhovec, v drugem delu pa sta brazilski sidraš Allex in kapetan Vrhovec potrdila zmago zasedbe trenerja Andreja Dobovičnika.

Tretjeuvrščeni Siliko je v zadnjih štirih tekmah zabeležil kar tri remije, zadnjega nocoj, ko je bilo 3:3 na tekmi proti ŠD Mlinše, ki pa so s tokratno točko skočile na šesto mesto. To je že četrta točka v tednu dni za ekipo iz Zasavja, ki je pred tednom dni slavila v Kopru, zdaj pa točko odnesla še z Vrhnike.

Bronx tudi po 10. krogu ostaja brez zmage. Primorci so povedli z golom Marina Mandira, ki je bil uspešen v 10. minuti. Gostje so v 16. izenačili prek Denisa Galeta. Po avtogolu škofjotov je Dobrepolje povedlo, točko domačih je z golom v 27. minuti rešil kapetan Nik Zajc.

V tem kolu pa je bila prosta ekipa KMN Meteorplast Šic bar.

* Izidi, 10. krog:
- petek, 19. november:
FC Litija - KMN Oplast Kobarid 4:0 (2:0)
1:0 Bjelčević (17.), 2:0 Vrhovec (18.), 3:0 Allex (30.), 4:0 Vrhovec (32.).

FK Dobovec - FC Hiša daril Ptuj 5:3 (2:1)
1:0 Čujec (2.), 1:1 Ručna (8.), 2:1 Novak (16.), 3:1 Čujec (26.), 3:2 Pihler(36.), 4:2 Matošević (38.), 4:3 Ručna (39.), 5:3 Cesarec (40./10-m).

Siliko Vrhnika - ŠD Mlinše 3:3 (2:0)
1:0 Muratagić (7.), 2:0 Janež (19.), 2:1 Gorišek (25.), 2:2 Lipovšek (36./10-m), 3:2 Mohorič (37.), 3:3 Lipovšek (40.).

KMN Bronx Škofije - FK Dobrepolje 2:2 (1:1)
1:0 Mandir (10.), 1:1 Gale (16.), 1:2 Memič (25./ag.), 2:2 Zajc (27.).

Značke: futsal, dp