Peter Prevc le RAZKRIL svojo veliko SKRIVNOST, ...

0 23.10.2021 10:08:23

V sedmih krogih 1. SFL dosegli že 193 golov

Nikola Miljković
V 1. slovenski futsal ligi so odigrali tekme sedmega kroga. Ekipe Dobovec, Hiša daril Ptuj, Litija in Siliko so vpisale prepričljive zmage. Prosta je bila ekipa Oplasta. V tej sezoni so je sicer v 1. SFL odigrali 28 tekem, nogometaši pa so dosegli 193 golov, po 6,89 na tekmo.

Na Ptuju so domačini z 10:2 vknjižili najvišjo zmago kroga. Šlo je za eno od dveh najvišjih zmag sezone. Varovanci trenerja Roberta Grdovića so se "razleteli" po terenu in ob polčasu vodili 6:0, v nadaljevanju pa le dokončali delo. S tremi goli se je izkazal Borut Ručna.

Devet golov je "padlo" v Litiji, kjer so Gašper Vrhovec in ekipa premagali Meteorplast Šic Bar. Prav Vrhovec je dajal ton tekmi in igri Litije. Gašper je zadel za 1:0, 3:1 in 5:2. Gostje so se z goloma Adrijana Trstenjaka in Aljaža Goznika približali na 2:1 in 4:2, a so bili gostitelji dovolj zbrani, da so točke ostale v mestu ob Savi.

Osem golov so gledalci videli v Rogaški Slatini, kjer je Dobovec v generalki za skorajšnji začetek turnirja glavnega dela lige prvakov s 7:1 opravili z Mlinšami. Trener Kujtim Morina je lahko zadovoljen z razigranima Vedranom Matoševićem (3 goli) in Lukom Perićem (2), zadela sta še Teo Turk in Tihomir Novak.

V Kopru je Siliko še enkrat potrdil, da je naredil velik korak naprej pri igri v napadu. Vrhničani so hitro povedli z 2:0, zadela sta Nikola Jandrič in Tobija Kavčič, a so se domačini prek kapetana Nika Zajca in Marina Mandirja vrnili v igro in polčas končali z 2:2. V nadaljevanju pa spet hitri in učinkoviti Siliko: med 24. in 27. minuto je zabil tri gole za peto zmago v sezoni.

Izidi, 1. SFL, 7. krog:
Hiša daril Ptuj - Dobrepolje 10:2 (6:0)

1:0 Bukovec (3.), 2:0 Gajser (6.), 3:0 Markić (11.), 4:0 Ručna (13.), 5:0 Rednak (14.), 6:0 Markič (19.), 6:1 Andolšek (22.), 7:1 Rednak (25.), 8:1 Markić (34.), 8:2 Gale (37.), 9:2 Ručna (38.), 10:2 Ručna (40.);

Dobovec - Mlinše 7:1 (5:0)
1:0 Matošević (5.), 2:0 Matošević (15.), 3:0 Perić (18.), 4:0 Perić (19.), 5:0 Turk (20.), 5:1 Smrkolj (24.), 6:1 Matošević (29.), 7:1 Novak (35.);

Litija - Meteorplast Šic Bar 7:2 (4:1)
1:0 Vrhovec G. (2.), 2:0 Osredkar P. (7.), 2:1 Trstenjak (11.), 3:1 Vrhovec G. (11.), 4:1 Krnc (18.), 4:2 Goznik A. (30.), 5:2 Vrhovec G.(31.), 6:2 Šturm (31.), 7:2 Jediael (34.);

Bronx Škofije - Siliko Vrhnika 2:5 (2:2)
0:1 Jandrič (6./6m), 0:2 Kavčič (7.), 1:2 Zajc (11.), 2:2 Mandir (20.), 2:3 Djurič (24.), 2:4 Vesel (25.), 2:5 Muratagič (27.).

Značke: futsal, dp