Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

0 14.12.2019 07:57:38

Zmage za Dobovec, Kobarid in Sevnico

NZS
Dobovec, Kobarid in Sevnica so prišli do zmag na uvodnih tekmah četrtfinala pokala v dvoranskem nogometu Terme Olimia. Ajdovci in Vrhničani bodo na parket stopili danes. Povratne tekme pokala bodo 17. januarja, finalni turnir četverice pa 29. februarja in 1. marca.

Državni in pokalni prvak Dobovec MB Monting je upravičil vlogo favorita in si doma proti Litiji priigral izdatno prednost pred povratno tekmo, ki bo čez dober mesec v Litiji. Domačini so povedli 1:0, zadel je Alen Fetić, tekla je četrta minuta. Gostje so se vrnili v šesti minuti, na 1:1 je poravnal Borut Ručna. V nadaljevanju so prednjačili gostitelji, ki so z goloma Vedrana Matoševića ter Kristjana Čujca ušli na 5:1, za 6:1 pa je bil uspešen Žiga Čeh.

S prednostjo enega gola bodo v Ljutomer potovali igralci Oplasta Kobarida, ki so po 27 minutah imeli dober izid - vodstvo 2:0, zadela sta Aljaž Kusterle in Žan Koren. A so izkušeni gostje, prednjači prav strelec Aleš Marot, izkoristili in prišli do minimalnega poraza, za 2:1 je zadel Marot.

S konkretno prednostjo pa leto 2020 čakajo v Sevnici, ki je bila v gosteh s 5:1 boljša od igralcev s Škofij Bronxov. Prvi polčas se je končal brez zadetkov. V 24. minuti je Domen Krnc zadel dvakrat, upe na domači preobrat je obudil Đoša Lazarevič, Uroš Martič (2) in Sebastijan Drobne (1) pa sta poskrbela za odmevno zmago Sevnice, ki je dobila še tretjo tekmo po vrsti.