Kadili bi kot Turki, vendar ne bi plačali

Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

0 06.04.2019 13:29:09

Favorita z zmagama začela polfinale 1. SFL

futsal.si
S tekmama v Mariboru in Rogaški Slatini se je začel polfinale 1. slovenske futsal lige. Vodilni ekipi po rednem delu Dobovec Pivovarna Kozel in FutureNet Maribor sta izkoristili prednost domačega terena in povedli 1:0 v zmagah. Polfinale se bo nadaljeval v petek.

Dobovec je doma s 5:0 premagal Siliko, 4:0 je bilo po prvem polčasu, v katerem je zablestel Kristijan Postružin, ki je v vrhniško mrežo pospravil dve žogi. Piko na i so prispevali še Rok Mordej, Alen Fetić in Kristjan Čujec. Dobovec je dokazal, da mu ne škodi niti to, da v zadnjih dveh tednih ni odigral tekme.

Mariborčani pa so bili s 6:5 boljši od Litije. Povedli so gostitelji, zaslužen je bil Teo Turk, Staš Kazič pa je poskrbel za izenačenje - prvo in zadnje na tekmi, v 15. minuti je bilo 1:1. Sledilo je pet žog (po en gol sta prispevala Miloš Stojković in Uroš Kroflič, Teo Turk dva, Timi Debeljak pa avtogol) v mreži Litijanov in vodstvo 6:1, tekla je 29. minuta. Gostje so do 40. minute popravili umetniški vtis in prišli na 6:5, ko so zadeli so David Lah, Timotej Debeljak, Denis Ramić in Gašper Vrhovec.

* 1. SFL, polfinale:
- 1. tekmi, 5. april:
Dobovec Pivovarna Kozel - Siliko Mkeršmanc 5:0 (4:0)
Strelci: 1:0 Postružin (10.), 2:0 Postružin (13.), 3:0 Fetić (15.), 4:0 Mordej (18.), 5:0 Čujec (24.).

FutureNet Maribor - Litija 6:5 (2:1)
Strelci: 1:0 Turk (8.), 1:1 Kazić (15.), 2:1 Stojković (19.), 3:1 Kroflič (27.), 4:1 Turk (28.), 5:1 Debeljak (29./ag), 6:1 Turk (29.), 6:2 Lah (30.), 6:3 Debeljak (32.), 6:4 Ramić (38.), 6:5 Vrhovec (40.).