Marjetko in Rudija razdvojili, a sta našla pot ...

0 06.10.2018 09:16:35

Na Škofijah edina zmaga gostiteljev

Martin Metelko
Uvodni tekmi 2. kroga 1. slovenske futsal lige sta pripadli gostom. Vrhniški Siliko Mkeršmanc je s 4:2 slavil zmago v Ivančni Gorici, Mariborski FutureNet je s 3:1 odpravil Sevničane; gostujoča zmaga je pripadla tudi Litiji, za edini uspeh domačinov so poskrbeli igralci s Škofij, ki so s 6:1 odpravili Benedikt.

Ekipi Oplast Kobarid in Dobovec Pivovarna Kozel bosta igrali 16. oktobra.

Pomlajena Ivančna Gorica je nudila precej odpora Siliku Mkeršmanc, 2:4 je bilo na koncu. Domačini so povedli, v 7. minuti je zadel Kristjan Čož. Gostje so s tremi zadetki v nizu, dvakrat je zadel Blaž Končan, nato vodili s 3:1. Varovanci trenerja Jožeta Gačnika so znižali še na 2:3, zmago gostom in prve tri točke v tej sezoni pa je s tretjim zadetkom zagotovil Končan.

Mariborčani so se z zmago na neugodnem gostovanju v Sevnici utrdili na vrhu 1. SFL. Ekipa trenerja Tomislava Horvata je slavila s 3:1. Gole za goste so prispevali Rok Rednak (10.), Nik Jelič (28.) in Matej Fideršek (35.), v 36. minuti so častni zadetek prek Bena Govekarja dosegli tudi domačini, ki so po dveh tekmah 24. sezone 1. SFL še brez točke.

Škofjoti so prišli do prve zmage v novi sezoni. Pomlajeni Benedikt ni bil kos razigrani vrsti trenerja Marka Hrvatina, ki je v četrtek je postal očka. Slaven Radiškovič je poskrbel za domače vodstvo, Matija Damiš pa je izenačil na 1:1, gola sta prispevala Borut Kolar in Nik Zajc, ki je tekmo končal pri treh zadetkih.

Do nove zmage je prišla tudi Litija, ki pa se je moral precej potruditi na gostovanju v Škofji Loki. Domači Stripy je povedel v 17. minuti, Litijani so poravnali v 26., odločilen gol in tri točke Litije pa je priskrbel Borut Ručna v 32. minuti.

* 1.SFL, 2. krog, 5.10.
Ivančna Gorica - Siliko Mkeršmanc 2:4 (1:3)

1:0 Čož (7.), 1:1 Kunc (15.), 1:2 B. Končan (18.), 1:3 B. Končan (18.), 2:3 Ružič (29.), 2:4 B- Končan (38.)

Sevnica - FutureNet Maribor 1:3 (0:1)
0:1 Rednak (10.), 0:2 Jelič (28.), 0:3 Fideršek (35.), 1:3 Govekar B. (36.)

Bronx Škofije - Benedikt Avtodeli Džauš 6:1 (3:1)
1:0 Radiškovič (5.), 1:1 Damiš (9.). 2:1 Kolar (10.), 3:1 Zajc (12.), 4:1 Zajc (34.), 5:1 Zajc (35.), 6:1 Klinc (39.)

Stripy - Litija 1:2 (1:0)
1:0 Kanc (17.), 1:1 Kazić (26.), 1:2 Ručna (32.)