Prihajajo Luka 3! Dončić bo kmalu predstavil ...

1 17.02.2018 07:41:05

Na derbiju dva izključena in šest golov

Grega Wernig
Litija se je s tekmo manj v 16. krogu vnovič zavihtela na 1. mesto 1. SFL. V derbiju pred skoraj 400 gledalci je s 4:2 porazila Dobovec in ga prehitela na vrhu razpredelnice.

Litijani so hitro povedli - za 2:0 sta bila uspešna Borut Ručna in Alen Fetić. Z golom 10-metrovke so se gostje vrnili v igro, potem pa zapravili še dva kazenska strela. Uvod v 2. polčas je spet pripadel gostiteljem, ki so ušli na 4:1, Josip Jurić pa je v 29. minuti omilil poraz. Dobovec je tekmo končal brez dveh igralcev - Matjaž Vojsk in Ivica Majić sta bila izključena.

Uspešno organizirano in rezultatsko uspešno evropsko prvenstvo v futsalu v Ljubljani še vedno odmeva. V znak hvaležnosti in pozornosti so nocoj poskrbeli v litijski občini. Pred začetkom derbija 16. kroga 1. SFL, merila sta se domača Litija in gostje Dobovec Pivovarna Kozel, je domači župan Franci Rokavec priložnost obdaril slovenske reprezentante ter selektorja Andreja Dobovičnika.

Državni prvak Maribor je ciljal na tri točke, na koncu pa se je moral zadovoljiti z eno. Pa še to ni kazalo po prvem polčasu, da jo bo dobil. Sevničani so do polčasa povedli 0:4, na koncu je zadel še Domen Krnc. Mariborčani so se le zdramili, novinci so upravičili svoj status in v 40. minuti zadeli za točko. Dva gola je za preobrat prispeval Miloš Stojković, po enega pa Jovan Lazarević in Marinko Šamija.

Z remijem se je končal tudi obračun v Kobaridu, kjer je Elvis Behrić poskrbel za vodstvo gostov in izenačenje na 1:1. Tine Kravanja pa je v 28. minuti zadel za končnih 2:2.

Tesno je bilo tudi v Benediktu, kjer pa so varovanci trenerja Tomislava Novaka porazili novinca v ligi s 7:5. S tem so ubili dve muhi na en mah: Benedikt in Siliko Rem Power sta si s tem porazom Ivančne Gorice priigrala četrtfinale 1. SFL. Ivančna Gorica je skoraj izničila prednost Benedikta - v 38. minuti je Matej Kranjevič zadel za 6:5, zmago domačih pa je potrdil Bojan Klemenčič s četrtim današnjim golom.

FutureNet Maribor - KMN Sevnica 4:4 (0:4)
- strelci: 0:1 Martić (3.), 0:2 Račič (14.), 0:3 Stojković (19./ag), 0:4 Krnc (20.), 1:4 Stojković (24.), 2:4 Lazarević (24.), 3:4 Stojković (31.), 4:4 Šamija (40.);

KMN Oplast Kobarid - Siliko Rem Power 2:2 (0:1)
- strelci: 0:1 Behrić (15.), 1:1 Behrić (22./ag), 1:2 Marinč (25.), 2:2 Kravanja (28.);

FC Litija - Dobovec Pivovarna Kozel 4:2 (2:1)
- strelci: 1:0 Ručna (7.), 2:0 Fetić (12.), 2:1 Marot (16.), 3:1 Totošković (23.), 4:1 Turk (24.), 4:2 Jurić (29.);

Benedikt Avtodeli Džauš - FC Ivančna Gorica 7:5 (5:2)
- strelci: 1:0 Klemenčič (4.), 2:0 Klemenčič (6.), 3:0 Senekovič (6.), 3:1 Glavan (11.), 3:2 Ostanek (11.), 4:2 Senekovič (16.), 5:2 Buzeti (17.), 5:3 Ostanek (28.), 5:4 Čož (33.), 6:4 Klemenčič (3.7), 6:5 Kranjčevič (38.), 7:5 Klemenčič (40.).

Značke: futsal, dp