14.03.2015 08:23:41

Benedikt in Škofije ostajata prvoligaša

Nikola Miljković

Dobovec Pivovarna Kozel si je z zmago proti Sevničanom priigrala prvo mesto po rednem delu slovenske futsal lige.

Benedikt je premagal Velike Lašče in si zagotovil obstanek, derbi kroga pa je pripadel Litiji. Prvo ligo zapuščajo Velike Lašče, obstanek pa sta si zagotovila Benedikt in Bronx Škofije.

Litijani so v tej sezoni še drugič ugnali Oplast. Bolje rečeno - Oplast - Borut Ručna 2:3. Prav Ručna je bil junak litijske zmage, saj je delo v 1. minuti začel, v 24. minuti pa sklenil. Gostitelji, za njih ni igral Jaka Sovdat, so v 39. minuti prišli na 2:3, za dokončen preobrat pa je zmanjkalo časa. Izkazal se je tudi reprezentančni vratar Damir Puškar.

Ekipa Benedikta je v drugem polčasu strla odpor KMN Velikih Lašč, ki se s porazom selijo rang nižje. Ob zmagi zasedbe varovancev Darka Križmana velja omeniti, da je svojo bogato kariero sklenil tudi Danilo Pukšič.

Dobovec Pivovarna Kozel je pred svojimi navijači s teniških 6:3 vnovič premagala Potočje Projektiranje Sevnico. Gostje so držali korak le do 10. minute, ko je Rok Mordej zadel za 2:1. Po golih Mitje Plahute in Aleša Marota je bilo 4:1, domačo prevlado pa sta ob koncu tekme potrdila Matjaž Vojsk in Marot. S to zmago so si varovanci trenerja Aleša Poredskega priigrali prvo mesto ter prednost domačega terena v končnici.

RE/MAX Maribor nadaljuje z zbiranjem točk - tokratna zmaga v Sodražici pa jih je dvignila na tretje mesto. 34 točk imajo, KMN Oplast na četrtem pa dve manj. Vijoličasti so pripotovali v deželo suhe robe zelo okrnjeni, a je zasedba trenerja Draga Adamiča dosegla pomembno zmago, domači pa en zadetek. Tekmo je v 32. minuti v prid Mariborčanov odločil Anže Kraljič.

Kljub porazu Bronxa proti Puntarju pa "škofjoti" nimajo razlogov za slabo voljo, saj so si zavoljo poraza Velikih Lašč zagotovili obstanek. Povedli so uporniki, zadel je Jure Uršič. Domačini so spreobrnili potek tekme z goloma Mateja Peroše in Tilna Kamenčiča povedel 2:1. V 34. in 38. minuti so puntarji zabili dvakrat in se veselili nove zmage.

17. KROG 1. SFL

KMN Oplast Kobarid - FC Litija 2:3 (1:2)
0:1 Ručna (1.), 1:1 Skubin (7.), 1:2 Ručna (16.), 1:3 Ručna (24.), 2:3 Kravanja (39.)

KMN Benedikt - KMN Velike Lašče 5:3 (2:1)
1:0 Klemenčič (2.), 2:0 Senekovič (16.), 2:1 Pintarič (18.), 2:2 Vidic (25.), 3:2 Klemenčič (33.), 4:2 Kurnik (35.), 5:2 Klemenčič (35.); 5:3 Vidic (38./6m)

Dobovec Pivovarna Kozel - Potočje Projektiranje Sevnica 6:3 (4:2)
1:0 Vojsk (4.), 1:1 Grigič (7.), 2:1 Mordej (10.), 3:1 Plahuta (12.), 4:1 Marot (14./10m), 4:2 Škorič (19./10m), 4:3 Škorič (30.), 5:3 Vojsk (38.), 6:3 Marot (38.)

ŠD Extrem - RE/MAX Maribor 1:2 (0:1)
0:1 Bizjak (20.), 1:1 Turk (31.), 1:2 Kraljič (32.)

KMN Bronx Škofije - KMN Puntar 2:3 (0:1)
0:1 Uršič (16.), 1:1 Peroša (23.), 2:1 Kamenčič (32.), 2:2 Volarič (34.), 2:3 Kragelj (38.)