STA/fu
0 07.11.2014 22:38:03

1. SFL: Aktualni prvak premagal vodilnega

Nikola Miljković
V 6. krogu državnega prvenstva so aktualni prvaki iz Kobarida prizadejali prvi poraz vodilni ekipi prvenstva Dobovcu Pivovarni Kozel.

Kar 15 zadetkov je bilo doseženih v Sevnici, lokalni derbi je pripadel ŠD Extremu, srečanje v Mariboru se je končalo brez zmagovalca, Litija pa ni imela težav z Benediktom.

Uvodna tekma šestega kroga je pripadla Extremu iz Sodražice, ki je v lokalnem derbiju s 3:1 slavil v Velikih Laščah. To je bila sicer že tretja zmaga Extrema, tokratni gostitelj pa ostaja pri dnu lestvice z dvema remijema. Gostje so povedli v 12. minuti, Peter Andoljšek pa je izenačil v 16. Vodstvo ob polčasu je Extremu zagotovil Dejan Trdan, tri točke pa je potrdil kapetan Marko Matelič.

Litijani so pred domačim občinstvom potrdili status favorita in z 9:2 odpravili Benedikt, ki ostaja pri treh točkah in eni zmagi. S tremi goli se je v domači ekipi izkazal Gašper Vrhovec, za goste se je med strelce vpisal Bojan Klemenčič.

Mariborčani so z domačim remijem prekinili negativen niz, v katerega so padli po porazih proti Sevnici in Litiji. V dvorani Tabor se je tekma končala s 3:3, domači so vodili dvakrat, gostje enkrat. Točko domačinom je pristreljal Suad Filekovič, ki je zadel v 39. minuti. Dva gola za vijolice je prispeval Aleš Vrabel.

Prvič v tej sezoni pa so parket sklonjenih glav zapustili kozli iz Rogaške Slatine. S 3:0 jih je v Kobaridu ugnal državni prvak Oplast, ki je bil močno oslabljen. Manjkal je kaznovani trener Saša Leban, v ekipi pa ni bilo niti kapetana Jake Sovdata. A to ni zmedlo domačinov, ki so prek Aljaža Kustreleta in Danija Vulikča prišli do pomembne zmage. Gosti so tekmo končali brez vratarja Marka Pečka, ki je bil izključen v 28. minuti.

KMN Bronx je na tretji zaporedni tekmi pokazal, da počasi prihaja v formo. Sevničani, lani tretja ekipa 1. SFL, so imeli nemalo dela, da so strli odpor zasedbe Stanka Žuniča. Ob polčasu so s 4:3 vodili gostje, domačini pa so si ključno prednost nabrali med 25. in 30. minuto. S tremi zadetki se je izkazal Irnes Škorić.

6. krog 1. SFL

FC Litija - KMN Benedikt 9:2 (3:1)
1:0 Ručna (11.), 2:0 Totoškovič (12.), 3:0 Vrhovec (12.), 3:1 Klemenčič (20.), 4:1 Totoškovič (24.), 4:2 Klemenčič (26.), 5:2 Vrhovec (28.), 6:2 Rastoka (31.), 7:2 Vrhovec (35.), 8:2 Jandrić (39.), 9:2 Hasanbegović (40.)

KMN Oplast Kobarid - Dobovec Pivovarna Kozel 3:0 (2:0)
1:0 Kusterle (9.), 2:0 Vulikič (13.), 3:0 Vulikič (40.)

KMN Velike Lašče - ŠD Extrem 1:3 (1:2)
0:1 Levstik (12.), 1:1 Andoljšek (16.), 1:2 Trdan (20.), 1:3 Matelič (39.)

KMN Sevnica - KMN Bronx Škofije 10:5 (3:4)
0:1 Felda (2.), 0:2 Kamenčič (4.), 1:2 Škorić (8.), 2:2 Nečemer (13.), 3:2 Škorić (17.), 3:3 Zajc (19.), 3:4 Zajc (20.), 4:4 Nečemer (25.), 5:4 Martič (29.), 6:4 Škorić (30.), 7:4 Krnc (30.), 7:5 Kamenčič (32.), 8:5 Nečemer (34.), 9:5 Martič (38.), 10:5 Božičnik (38.)

RE/MAX Maribor - KMN Puntar 3:3 (1:1)
1:0 Vrabel (7.), 1:1 Laharnar (9.), 2:1 Vrabel (22.), 2:2 Zalašček (24.), 2:3 Čujec (28.), 3:3 Filekovič (39.)