Dvorana Tivoli je bila minuli konec tedna preurejena v tekmovališče za tekvondo. Za sobotno del turnirja, ki je bil namenjen mlajšim starostnim kategorijam, je bilo postavljenih kar osem tatamijev. Tako je bilo že od zgodnjega dopoldneva zelo živahno. Ob tem pa je treba tudi poudariti, da je bil pogled na prizorišče lep, saj se je tudi na tribunah zbralo lepo število ljudi – v prvi vrsti so bili to sicer spremljevalci in starši, a vzdušje je bilo zelo prijetno. V mednarodni konkurenci, ta je štela kar 40 držav, se je v soboto predstavilo 24 slovenskih tekmovalk in tekmovalcev. Ti so tekmovanje zaključili z eno uvrstitvijo med najboljše tri, tretje mesto je zasedel kadet Matias Koprivnik, a prav vsi so prikazali všečne borbe. V kadetski in mladinski konkurenci so se tako z udeležbo kot tehničnim znanjem izkazali tekmovalci z naše nekdanje skupne države. Po znanju niso zaostajali niti tekmovalci iz Nemčije, ki se tradicionalno udeležujejo mednarodnega tekmovanja v Ljubljani.
Nedeljsko dogajanje je bilo rezultatsko bolj uspešno. Slovenski borci so se veselili novih štirih uvrstitev med prve tri. Patrik Divković je v kraljevski kategoriji nad 87 kilogramov zmagal, potem ko je naš drugi finalist Ivan Konrad Trajković dvoboj zaradi rahle poškodbe predal. Patrik Divković je po zmagi povedal: "To je bila moja prva tekma po olimpijskih igrah v Parizu. Zadovoljen sem z zmago, naj za zanimivost povem, da sem svojo prvo zmago v članski konkurenci dosegel prav na Odprtem prvenstvu Slovenije. Tudi zato je ta turnir meni najljubši."
Dobre volje je bil tudi Trajković: "Letos sem s pripravami začel nekoliko kasneje. Moj velik cilj je svetovno prvenstvo na Kitajskem, ki je na sporedu konec leta in takrat želim biti v najboljši možni formi."
Hram slovenskega športa je navdušil mladi Domen Molj. V članski konkurenci nastopa šele drugo leto, a njegov slog, pristop in borba so zelo všečni. V Ljubljani je dobil vse štiri dvoboje, navdušujoč je bil njegov finale proti Srbu Vasiliću. Tekmecu je pustil le malo možnosti in se povsem zasluženo veselil zlatega odličja: "S trenerjem sva za finale skovala dobro taktiko. Vedel sem, da moram biti hiter in agresiven, tudi preudaren. Uspelo mi je in zelo sem vesel. Tudi zaradi podpore s tribun."
Za edino žensko odličje tega konca tedna je poskrbela Nuša Urnaut, ki nastopa v kategoriji nad 73 kilogrami. Mlada borka je morala v polfinalu priznati premoč kasnejši zmagovalki Hrvatici Matićevi, a njeno nastopanje je bilo na visoki ravni. Vsekakor se lahko veselimo njenih naslednjih borb.
V organizacijskem smislu je bilo tekmovanje izpeljano z odliko. Tekmovališče, hoteli in logistika so dobili pohvalo, z izbranimi besedami je o tekmovanju govoril tudi glavni tehnični delegat, Danec Søren Holmgård Knudsen, ki je Slovenijo obiskal prvič: "Vse poteka tako, kot so organizatorji načrtovali. Kadar se na tekmovanju zbere toliko udeležencev, kot jih je letos v Ljubljani, se sicer pojavljajo drobna odstopanja. A z organizatorji smo hitro našli rešitve."
Zadovoljen je bil tudi predsednik Taekwondo zveze Slovenije Zlatan Ranđelović, ki je v zadnjih tednih skrbno bedel nad vsako podrobnostjo. Potem ko je nad tekmovanjem padel zastor, je tudi njemu pošteno odleglo: "Utrujen sem, a vesel. Spet nam je uspelo izpeljati odlično prireditev. S številnimi prostovoljci in ostalimi sodelavci smo trdo delali, na koncu pa je bilo vse poplačano z rezultati slovenskih borcev in bork."
Naslednje leto bo Ljubljana gostila že 17. izvedbo odprtega prvenstva Slovenije v tekvondoju.