Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Ojoj! Kaj je zgrešil veliki zvezdnik Maribora, ...

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 10.04.2017 08:33:07

Hojak zmagal v Lignanu

Slovenski finalist Martin Hojak, lanski polfinalist evropskega prvenstva v Lignanu, je v kategoriji do 73 kg zmagal na tekmi evropskega pokala do 23 let v italijanskem Lignanu.

Devetnajstletni Hojak, ki je redno osvajal kolajne na prvenstvih v mlajših starostnih kategorijah, je v članski kategoriji prvič zablestel na lanskem evropskem prvenstvu v Kazanu, kjer se je z 18 leti prebil v polfinale in na poti do tja ugnal tudi evropskega prvaka iz Izraela Sagija Mukija. Nato je moral v zgodovinski slovenski tekmi za bronasto kolajno premoč priznati izkušenemu Rokiju Drakšiču.

Še enkrat je dobro formo potrdila tudi Andreja Leški, ki je morala v finalu kategorije do 63 kg priznati premoč Italijanke Nadie Simeoli in osvojila odlično drugo mesto. Kaja Kajzer v kategoriji do 57 kilogramov in Enej Marinić v kategoriji nad 100 kilogramov sta osvojila tretje mesto v svoji kategoriji.

Najboljši judoisti Stare celine se pripravljajo na evropsko prvenstvo, ki se bo čez 10 dni začelo v Varšavi na Poljskem.

Značke: judo, sta