Na prvenstvu bo nastopilo 44 držav ter 1159 atletinj in atletov, tudi posamezniki iz slovenske ekipe pa se bodo poskušali umešati v boj za kolajne. Peti rezultat med prijavljenimi atleti ima Sandro Jeršin Tomassini v skoku v višino in se bo boril za kolajno, Maj Cizera Turk bi si moral v troskoku priboriti finale dvanajsterice, za kolajno pa se bo boril tudi Jakob Urbanč v metu kladiva.
Pri dekletih je več kandidatk za visoka mesta. Odlična Mariborčanka Karolina Zbičajnik ima tretji čas med prijavljenimi atletinjami v teku na 400 metrov, za finale se bo v teku na 800 metrov borila še druga Mariborčanka Petja Klojčnik. Tudi Lana Andolšek bi lahko na visokih ovirah presenetila z uvrstitvijo med najboljše tri, videli pa bomo, kaj lahko naredi Brina Likar v skoku v daljino, ki že ima kolajno z velikih mladinskih tekmovanj in zna skakati na veliki tekmi, kar je ob zgoščeni konkurenci zelo pomembno. Nastopila bo tudi ženska štafeta 4 x 100 m v postavi Andolšek, Likar, Potnik in Zbičajnik.
Precej čudna pa je bila odločitev strokovnega sveta AZS (s predsednikom Albertom Šobo), ki nekaterim mlajšim atletom in atletinjam ni dovolil nastopiti v Izraelu kljub temu, da imajo izpolnjene norme. Tako so izpadli trije ali štirje atleti in atletinje, ki še niso stari 18 let, strokovni svet pa je menil, da na evropsko prvenstvo do 20 let ne pošilja športnikov, ki so mlajši od 18 let. Razlog? Verjetno pravega, strokovnega razloga ni, saj ti mladi atleti in atletinje zagotovo na taki tekmi ne izgubijo ničesar, pridobijo pa ogromno izkušenj, kar je lepa naložba za prihodnost. Strokovni svet s Šobo na čelu bi se moral vprašati, za koga dela najvišji strokovni organ pri nas. V korist stroke in atletov ali v korist nekoga drugega? Tudi drugače je v atletskih krogih slišati veliko pritožb na račun dela strokovnega sveta in predsednika Šobe, kar lahko pomeni, da bi po svetovnem prvenstvu lahko prišlo do sprememb.