56.532 evrov: to je rekorder po zaslužku med ...

Matic: Nad Katjo nikoli nisem izvajal nasilja

Kaj je narobe? Slovenci bežijo v tujino! Jih doma...

0 02.03.2023 19:48:53

Uspešen dan na EP za Mišmaš Zrimšek in Horvat

Maruša Mišmaš Zrimšek
Maruša Mišmaš Zrimšek (Mass) se je na 37. dvoranskem evropskem prvenstvu v atletiki, ki se je začelo v Istanbulu, zanesljivo po mestih uvrstila v petkov finale na 3000 m. Anita Horvat (Velenje) je v prvem krogu kvalifikacij teka na 800 m zmagala v skupini in se uvrstila v polfinale, ki bo v soboto.

Horvat ima tretji izid sezone v Evropi in je v ožjem krogu favoritinj za medalje. Najboljša je bila v drugi skupini in je s 2:03,06 dosegla skupno četrti izid med vsemi. Mišmaš Zrimšek je bila peta v prvi skupini kvalifikacij, z 8:58,71 je imela tudi skupno peti čas.

V kvalifikacijah skoka v višino je izpadla Lia Apostolovski (Mass), dosegla je 13. izid z 1,82 metra. Zadnji je slovenske nastope končal Jan Luxa (Mass) in po treh serijah kvalifikacije troskoka in z izidom sezone, 15,70 m, končal EP na 16. mestu.

Skupaj je prvi dan EP nastopilo sedem slovenskih predstavnikov od 12-članske ekipe. Na 800 m sta tekli tudi Veronika Sadek (AADS), ki je bila 17. z 2:04,78, in Jerneja Smonkar (Velenje), ki je zasedla 24. mesto z 2:06,96.

Prvi med Slovenci na tem prvenstvu je tekel Jan Vukovič (Kladivar) na 800 m in zasedel 22. mesto z 1:49,90.