Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

(pk)
(pk)
0 13.12.2022 10:12:18

Zastor nad sezono je padel

Karoline Bjerkeli Grøvdal, 32-letna Norvežanka, je osvojila že svojo deveto kolajno na EP v krosih; sedem jih ima v članski konkurenci, od tega dve zlati.
V Torinu je potekalo evropsko prvenstvo v krosu. Članska naslova sta ubranila Norvežana Jakob Ingebrigtsen in Karoline Bjerkeli Grøvdal. Jan Kokalj je bil 70. med člani, Anja Fink pa 57.

Najboljšo slovensko uvrstitev je dosegla Veronika Sadek, ki je bila med mladinkami 29. "Z nastopom sem zadovoljna. To je bil moj prvi nastop na velikem tekmovanju in v tako močni konkurenci. Proga je bila zelo zahtevna, predvsem zaradi vzpona, ki mi ne leži. Startala sem pogumno, potem pa sem poskušala držati svoj ritem," je povedala Finkova in dodala, da je hvaležna za novo izkušnjo.

Prvi so se na progo v sončnem, a hladnem vremenu podali mladinci. Zmagal je Britanec Will Barnicoat, edini slovenski predstavnik Aleksej Klemenčič pa je osvojil 88. mesto. Takoj za njimi so se na progo v torinskem parku La Mandria podale mladinke. Naslov evropske prvakinje je osvojila Španka Maria Forero, Sadkova pa je s slabo minuto zaostanka osvojila zelo dobro 29. mesto. "Občutek na progi je bil zelo dober, tudi na koncu sem imela še dovolj moči za ciljni sprint. Sem zadovoljna, predvsem ker sem nastopila precej bolje kot lani in je napredek očiten," je po nastopu ugotavljala Sadkova. Pri mlajših članicah je naslov ubranila Italijanka Nadia Battocletti, ki je lani v Dublinu ugnala tudi srebrno Klaro Lukan. Liza Šajn je osvojila 56. mesto.

Med mlajšimi člani je nastopil Vid Botolin in osvojil 40. mesto. "Za mano je krsten nastop v kategoriji mlajših članov. Boril sem se do konca. Tekma je bila težka, strm klanec nam je delal kar nekaj težav, tudi proga je bila blatna. A sem zadovoljen, dal sem vse od sebe in tudi v zadnjem krogu pridobil še nekaj mest," je izkušnjo opisal obetavni celjski tekač. Prihodnje leto bo prvenstvo potekalo v Bruslju.