Pogled, ki pove vse! Odkrito.si

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

0 19.06.2022 22:08:06

Vukovič in Renner prva na balkanskem prvenstvu

Slovenski atlet Jan Vukovič je drugi dan balkanskega prvenstva v atletiki, ki je potekalo v romunski Craiovi, osvojil zlato medaljo v teku na 800 m (1:47,94), prvi je bil tudi Robert Renner v skoku s palico, preskočil je 5,61 m.

Renner je bil razred zase, Hrvat Ivan Horvat je bil drugi s 5,30 m. Tretja je bila slovenska štafeta 4 X 400 m, Jure Grkman, Lovro Mesec Košir, Gregor Grahovac in Jure Furlan so tekli 3:08,96. Bron je osvojila tudi Lia Apostolovski v skoku v višino z 1,90 m.

Joni Tomičić Prezelj je bila četrta na 100 m ovire (13,53), peti sta bila Lara Omerzu v skoku v višino (1,80 m) in Jan Luxa v troskoku (15,86 m).

Maja Bedrač je bila sedma v skoku v daljino (6,20 m), deseti Matevž Šuštaršič na 200 m (21,37), Filip Jakob Demšar pa na 110 m z ovirami ni prišel do cilja.

Agata Zupin je prvi dan osvojila zlato medaljo na 400 m ovire (57,05 sekunde). Anita Horvat je bila druga na 800 m (2:02,05), četrta na tej razdalji Jerneja Smonkar (2:03,55), Rok Ferlan pa peti na 400 m, kar so bile najboljše slovenske uvrstitev uvodnega dne tekmovanja.

Noč na drugi dan prvenstva so v slovenskem taboru zaznamovale želodčne težave, ki so številnim zelo otežile nastope.

Značke: atletika, balkan