25.01.2022 10:34:31

U-16: končno se je le začelo

PK
Aljaž Škrinjar

V Olimpijskem centru Novo mesto je potekalo prvenstvo Slovenije v dvorani za pionirje in pionirke U-16, s katerim so se začela prvenstvena tekmovanja v novi atletski sezoni. Padli so trije državni rekordi v tej starostni kategoriji.

Za prvega je v teku na 1000 metrov poskrbela Ana Vita Verneker (Ravne), ki je pet dvoranskih krogov pretekla v odličnem času 2:56,48. Drugega je s časom 36,80 v teku na 300 metrov postavil Aljaž Škrinjar (Kronos). Slednji je s časom 8,64 slavil tudi na 60 metrov z ovirami. Rekordna je bila tudi štafeta Massa 4 x 200 metrov, ki je s časom 1:48,62 za 15 stotink popravila prejšnji rekord. V štafeti so tekle Ajda Podgoršek, Ela Janežič, Eliza Gorenčin in Ema Vehovar. Blaž Matavž (Konjiška atletska šola) in Ema Vehovar (Mass) sta postala državna prvaka na najkrajši razdalji. Matavž je 60 metrov pretekel v času 7,45, Vehovarjeva pa v točno osmih sekundah. Pri fantih je 1000 metrov najhitreje pretekel domačin Tjaž Djaip Bartolj. Tekel je v na papirju počasnejši skupini in dosegel rezultat 2:44,42. Jon Porenta Rozman (Mass) je najdlje sunil kroglo (13,21 m), Gašper Pureber (Krka) je s 6,08 metra zmagal v skoku v daljino, Jakob Novšak (Mass) pa z 12,04 metra v troskoku. V skoku v višino so trojno zmago dosegli atleti Radovljice, z 1,69 metra pa je naslov državnega prvaka osvojil Ažbe Smolnikar. Matic Tršelič (Brežice) je s palico preskočil 3,40 metra. Štafetni tek 4 x 200 metrov so s časom 1:41,31 dobili pionirji Atletskega društva Štajerska.