Ustavni sodnik Jaklič trdi, da ni potreboval ...

Skrito v raju: Igralka blestela na fotografiranju ...

0 16.11.2021 11:17:28

Več kot 143 kilometrov v 12 urah

Luka Videtič
AKUS
V Zagrebu je na atletskem stadionu Mladost potekala mednarodna ultra preizkušnja v teku na šest in 12 ur. Odlično so nastopili tudi slovenski tekači, ki so vzeli dve kolajni.

Na stadionu Mladost, kjer poteka tudi sloviti mednarodni miting Hanžekovićev memorial, se je 88 tekačev podalo na 12-urno kroženje ob 7. uri zjutraj – tekli so v krogu, dolgem 1400 metrov. Istočasno je potekal tek na šest ur, s startom ob 13. uri, ki se ga je udeležilo 30 tekačev.

V hrvaški prestolnici je nastopilo osem Slovencev (članov Atletskega kluba Ultramaraton Slovenija); sedem jih teklo na 12 ur in eden na šest ur. Luka Videtič je v teku na 12 ur zasedel odlično tretje mesto (143,185 km) in s tem po desetih letih postavil nov slovenski rekord. Prejšnji rekord na 12 ur je postavil Boris Ivanović, maja 2011 v Avstriji – 140,621 kilometra.

Adrijano Vrbetič je v šestih urah pretekel 79,68 kilometra in zasedel drugo mesto, takoj za odličnim Špancem Ivanom Penalbo Lopezom, ki je v šestih urah pretekel 82,452 kilometra. Tekma v Zagrebu je bila druga najbolj obiskana tovrstna tekma na svetu letos, rezultatsko gledano, pa za slovenski klubu ultratekačev najuspešnejša.

Dvanajsturno kroženje je štelo tudi za hrvaško državno prvenstvo. Med moškimi je zmagal Zdravko Jadrijev (MK Marjan) s 146,39, med ženskami pa Ines Jozić (UMK Mazator) s 136,37 kilometra.