Kadili bi kot Turki, vendar ne bi plačali

kyle-marisa-roth Odkrito.si

Nenadna smrt znane TikTok vplivnice

0 08.07.2021 17:35:49

Čeh ekspresno v finale EP v Estoniji, kjer brani naslov

Najboljši slovenski atlet ta čas Kristjan Čeh je z najboljšim dosežkom opravil kvalifikacije meta diska na evropskem prvenstvu do 23 let v Tallinnu, ki se je začelo danes. Ptujčan, ki v Estoniji brani naslov, je v prvi seriji ostal brez izida, v drugi pa je vrgel 65,59 m, kar je bila avtomatična kvalifikacijska norma za finale in rekord prvenstev.

"Po prvem metu v mrežo je bila tekma kar napeta. Ampak sem se v drugem metu bolj sprostil in je šlo. Kvalifikacije so vedno težje od finala. Tam pa bom dal vse od sebe," je napovedal Čeh. Finale je na programu v soboto ob 19.35

Nastopil je v prvi kvalifikacijski skupini. Ptujčan je leta 2019 naslov mlajšega članskega evropskega prvaka osvojil v Gävleju na Švedskem, tedaj s 63,82 m. Tokrat je v že v kvalifikacijah vrgel skoraj dva metra več. Najbolj se mu je po pričakovanjih približal Jevgenij Bahuckij iz Belorusije. Svetovni mladinski podprvak iz leta 2018 je bil v drugi skupini prvi z 62,77 m. Nihče izmed preostalih ni presegel 60 metrske oznake.

V finale v Tallinnu so se že uvrstili tudi Lia Apostolovski in Eva Pepelnak ter Dino Subašič. Lia Apostolovski je v skoku v višino v kvalifikacijah končala na prvem mestu in je bila med šestimi tekmovalkami, ki so preskočile 1,82 m. Eva Pepelnak je v troskoku dosegla skupno peti izid, skočila je 13,43 m. V skoku v daljno pa je bil Dino Subašič 11. (7,54).

"Z nastopom sem zelo zadovoljna. Moj prvi cilj je bil preboj v finale, kar sem tudi izpolnila. Vesela sem, da sem se v kvalifikacijah dobro počutil in jih tudi tehnično dobro opravila. V finale bom šla neobremenjeno, sem pa zelo dobro pripravljena. Želim si doseči svoj najboljši izid sezone," pa je sporočila Apostolovska.

"Kvalifikacije so bile razburljive in napete. saj smo si številne tekmovalke priskakale finalni nastop v zadnjem poskusu. Komaj čakam na jutrišnji finale. Zagotovo bo zelo zanimiva tekma. Sem zelo dobro pripravljena in komaj čakam na drugi nastop na tem tekmovanju," pa je bila prav tako zadovoljna Pepelnakova.

V polfinale na 400 m so se uvrstili vsi trije Slovenci, Lovro Mesec Košir je bil 17. (47,00), Gregor Grahovac (20., 47,33), Jure Grkman pa 22. (47,37).

Izpadli so Žan Viher na 15. mestu v skoku daljino (7,33 m), v metu diska Hana Urankar (19., 47.65 m), Liza Lap (25., 43,12), Neja Omanović je v troskoku (22., 12,87 m), Karin Gošek z osebnim rekordom na 3000 m zapreke (23., 10:31,03), Robin William Vrbek v metu diska (23. 51,43 m) in Lina Čater, ki je bila v prvi skupini v metu kladiva zadnja, 11. (53,95 m).