MIHA_KAVČIĆ Odkrito.si

Miha povsem gol na Pop TV? To je povedal!

erik, jasmina, bar Svet24.si

Pestro med »barovskimi« rjuhami

smrt, umiranje Petisvet

7 stvari, ki jih doživimo v trenutku smrti!

Darinka Bukovnik, Natalija Zorman, bančni izpisek Svet24.si

Kdaj je "dobrotnica" izstopila iz Stranke Alenke ...

kate middleton, princ william Svet24.si

Zaradi Kate "zgoraj brez" bodo globoko segli v ...

maja zupan miss 2017 Najstnica.si

VIDEO: Kako se pripraviti na lepotno tekmovanje?

jasmina erik bar Njena.si

Zopet vroči trenutki v Baru

sta
sta
1 30.08.2018 23:06:30

Semenya znova krepko pred vsemi na 800 m

Profimedia
Južnoafričanka Caster Semenya je v finalu atletske diamantne lige sezone v Zürichu, kjer je edina slovenska predstavnica Martina Ratej (Kladivar Celje) zasedla mesto šesto mesto v metu kopja (60,86 m) in v seštevku discipline peto, z novo prepričljivo zmago na 800 m (1:55,27) za več kot dve sekundi ugnala vse tekmice.

Trikratna evropska prvakinja Dina Asher-Smith je z britansko štafeto slavila na 4 x 100 m, na 100 m pa je bila z 11,08 sekunde druga za Murielle Ahoure iz Slonokoščene obale (11,01). Grkinja Ekaterina Stefanidi, olimpijska in svetovna prvakinja, je v skoku s palico po tretji zaporedni osvojitvi evropskega naslova ponovno ugnala vse tekmice (4,87 m).

Ameriški up v sprintu, 21-letni Noah Lyles, je slavil na 200 m, s časom 19,67 sekunde pa je le za dve stotinki zaostal za osebnim rekordom, ki ga je dosegel v Monaku prejšnji mesec. Zato pa na startu ni bilo sedemnajstletnega Norvežana Jakoba Ingebrigtsena. Na EP v Berlinu je v vsega 24 urah osvojil dve zlati medalji, po slavju na 1500 je dan pozneje najmlajši prvak stare celine doslej dodal še prvo mesto na 5000 m. Nastop na slovitem Letzigrundu je odpovedal praktično v zadnjem možnem trenutku zaradi bolezni.

V njegovi odsotnosti je slavil Kenijec Timothy Cheruiyot (3:30,27) in ugnal svojega rojaka ter svetovnega prvaka Elijaha Manangoija ter ubranil skupno diamantno zmago.

"Počutim se fantastično, dober nastop je za mano. Skoraj vso sezono sem v stabilni formi, vendar o svetovnem rekordu še ne razmišljam," je dejala 27-letna Semenya, dvakratna olimpijska zmagovalka (2012, 2016) in trikratna svetovna prvakinja (2009, 2011, 2017). Na 800 m je nepremagana vse od leta 2015 in svetovnega prvenstva v Pekingu, kjer je izpadla že v polfinalu.

V Zürichu so danes podelili prvih 15 diamantnih nagrad, preostalo polovico bodo na bruseljskem stadionu kralja Baudouin II v petek.

Izidi:
* ženske:
- 100 m
1. Murielle Ahoure (SKo)             11,01
2. Dina Asher-Smith (VBr)            11,08
3. Marie-Josee Ta Lou (SKo)          11,10
- 800 m
1. Caster Semenya (JAR)              1:55,27
2. Ajee Wilson (ZDA)                 1:57,86
3. Natoya Goule (Jam)                1:58,49
- 5000 m
1. Helen Obiri (Keni)                14:38,39
2. Sifan Hassan (Niz)                14:38,77
3. Senbere Teferi (Eti)              14:40,97
- 400 m ovire:
1. Dalilah Muhammad (ZDA)            53,88
2. Shamier Little (ZDA)              54,21
3. Janieve Russell (Jam)             54,38
- troskok:
1. Caterine Ibarguen (Kol)           14,56
2. Shaniea Ricketts (Jam)            14,55
3. Kimberley Williams (Jam)          14,47
- višina:
1. Marija Lasickiene (Rus/Nev)       1,97
2. Julija Levčenko (Ukr)             1,94
3. Marie-Laurence Jungfleisch (Nem)  1,90
- palica:
1. Ekaterina Stefanidi (Grč)         4,87
2. Sandi Morris (ZDA)                4,82
3. Anželika Sidorova (Rus/Nev)       4,82
- krogla:
1. Lijao Gong (Kit)                  19,83
2. Raven Saunders (ZDA)              19,64
3. Christina Schwanitz (Nem)         19,50
- kopje:
1. Tatjana haladovič (Blr)           66,99
2. Shiying Liu (Kit)                 66,00
3. Kara Winger (ZDA)                 64,75
...
6. Martina Ratej (Slo)               60,86
* moški: - 200 m 1. Noah Lyles (ZDA) 19,67 2. Ramil Guliyev (Tur) 19,98 3. Jereem Richards (Tri) 20,04 - 400 m 1. Fred Kerley (ZDA) 44,80 2. Nathan Strother (ZDA) 44,93 3. Matthew Hudson-Smith (VBr) 44,95 - 1500 m 1. Timothy Cheruiyot (Ken) 3:30,27 2. Elijah Manangoi (Ken) 3:31,16 3. Ayanleh Souleiman (Dži) 3:31,24 - 3000 m zapreke: 1. Conseslus Kipruto (Ken) 8:10,15 2. Soufiane El Bakkali (Mar) 8:10,19 3. Evan Jager (ZDA) 8:13,22 - 400 m ovire: 1. Kyron McMaster (BDO) 48,08 2. Karsten Warholm (Nor) 48,10 3. Yasmani Copello (Tur) 48,73 - daljina: 1. Luvo Manyonga (JAR) 8,36 2. Raswahl Samaai (JAR) 8,32 3. Henry Frayne (Avs) 8,16 - krogla: 1. Tomas Walsh (NZl) 22,60 2. Darrell Hill (ZDA) 22,40 3. Ryan Crouser (ZDA) 22,18 - kopje: 1. Andreas Hofmann (Nem) 91,44 2. Magnus Kirt (Est) 87,57 3. Thomas Roehler (Nem) 85,76
Značke: atletika, sta

Članki iz rubrike