19_KKK_2206 Odkrito.si

Bo Jerneju Damjanu lahko pomagala žena?

toča, pod mostom, vozniki Svet24.si

"Človeška norost ne pozna meja!" To so počeli ...

tek Petisvet.si

Vsi blagoslovi gibanja na prostem

vročin Svet24.si

Naslednji vročinski val obeta pekel, temperature ...

verboten 3 Svet24.si

Natalija Verboten zaslužila več kot pol milijona...

foxy teens Njena.si

Mineva 20 let od življenjske prelomnice Žagarjeve

lucija 3 Njena.si

To je partner Ana Marie Mitić

sta
sta
0 18.08.2018 18:51:03

Shaunae Miller-Uibo pred Dino Asher-Smith v Birminghamu

Shaunae Miller-Uibo in Dina Asher-Smith
Profimedia
Bahamka Shaunae Miller-Uibo, zlata na prejšnjih OI v teku na 400 m, je na atletski diamantni ligi v Birminghamu z 22,15 sekunde v zaključku dokaj zanesljivo dobila tek na 200 m pred trikratno evropsko prvakinjo Dino Asher-Smith; Britanka je tekla 22,31 sekunde.

Tretja je bila Nizozemka Dafne Schippers (22,41), svetovna prvakinja na tej razdalji na zadnjih dveh prvenstvih.

"Utrujena sem, vendar sem vesela, da sem kljub temu v zelo močni konkurenci pred navdušeno domačo publiko tekla zelo hitro. Po EP v Berlinu se nisem spočila in upam, da mi bo sedaj to uspelo pred naslednjo diamantno tekmo v Zürichu," je dejala Asher-Smith. "Najpomembneje danes je bilo, da sem dobro odtekla zavoj, nato pa sem z močnim pospeševanjem, ki ga uporabljam tudi v teku na 400 m, prišla prva skozi cilj. Tekma sama pa je bila izjemna, saj je bila taka tudi konkurenca," pa je povedala Miller-Uibo.

Med atleti sta bila na 100 m na prvih mestih domačina Christian Coleman in Reece Prescod, ki sta tekla 9,94, prvi pa je zmagal po ogledu fotofiniša. V skoku v daljino sta z rekordoma mitinga zmagala Nemka Malaika Mihambo (6,96 m), ki je za 16 centimetrov premagala olimpijsko zmagovalko v troskoku Caterine Ibargüen iz Kolumbije, in prepričljivo Južnoafričan Luvo Manyonga (8,53 m). Najhitreje med vsemi je v zgodovini mitinga na 800 m tekal Kenijec Emmanuel Korir (1:42,79).


V skoku s palico je Američanka Sandi Morris, ki je marca letos prav v Birminghamu postala svetovna dvoranska prvakinja, s 4,62 m za deset cm ugnala vse tekmice na čelu z Grkinjo Katerini Stefanidi (4,52 m). Slednja jo je premagala za zlato na prejšnjih OI in SP. Na 400 m ovire je evropska prvakinja Lea Sprunger iz Švice s 54,86 dosegla prvo zmago v diamantni seriji.

V suvanju krogle je le Nemka Christina Schwanitz presegle 18 m (18,20 m), njen rojak Andreas Hofmann pa je z 89,92 m v metu kopja za več kot tri metre ugnal tekmece. Na 1500 m je slavila svetovna dvoranska prvakinja Sifan Hassan iz Nizozemske (4:00,60).

Do konca sezone sta na programu le še dva diamantna liga, finalni nastopi po disciplinah v Zürichu 30. avgusta in v Bruslju 31. avgusta.

Izidi:
* moški:
- 100 m:
1. Christian Coleman (VBr)           9,94
2. Reece Prescod (VBr)               9,94
3. Noah Jones (ZDA)                  9,98
- 400 m:
1. Fred Kerley (ZDA)                 45,54
2. Matthew Hudson-Smith (VBr)        45,59
3. Paul Dedewo (ZDA)                 45,62
- 800 m:
1. Emmanuel Korir (Ken)              1:42,79
2. Jonathan Kitlit (Ken)             1:43,53
3. Elijah Manangoi (Ken)             1:44,15
- 110 m ovire:
1. Orlando Ortega (Špa)              13,08
2. Ronald Levy (Jam)                 13,22
3. Pascal Martinot-Lagarde (Fra)     13,27
- 3000 m zapreke:
1. Conseslus Kipruto (Ken)           8:14,33
2. Chala Beyo (Eti)                  8:14.61
3. Nicholas Kiptonui Bett (Ken)      8:16.44
- višina:
1. Brandon Starc (Avs)               2,33
2. Michael Mason (Kan)               2,30
3. Jeron Robinson (ZDA)              2,30
- daljina:
1. Luvo Manyonga (JAR)               8,53
2. Tajay Gayle (Jam)                 8,17
3. Henry Frayne (Avs)                8,01
- kopje:
1. Andreas Hofmann (Nem)             89,92
2. Julian Weber (Nem)                86,63
3. Magnus Kirt (Est)                 85,31
* ženske: - 200 m: 1. Shaunae Miller-Uibo (Bah) 22,15 2. Dina Asher-Smith (VBr) 22,31 3. Dafne Schippers (Niz) 22,41 - 1500 m: 1. Sifan Hassan (Niz) 4:00,60 2. Gudaf Tsegay (Eti) 4:01,03 3. Sofia Ennaoui (Pol) 4:02,06 - 3000 m: 1. Agnes Tirop (Ken) 8:32,21 2. Kasait Rengeruk (Ken) 8:33,43 3. Hellen Obiri (Ken) 8:36,26 - 100 m ovire: 1. Pamela Dutkiewicz (Nem) 12,84 2. Cindy Roleder (Nem) 12,96 3. Nadine Visser (Niz) 13,07 - 400 m ovire: 1. Lea Sprunger (Švi) 54,86 2. Janieve Russell (Jam) 54,91 3. Meghan Beesley (VBr) 55,83 - 3000 m zapreeke: 1. Agnes Jebet Tirop (Ken) 8:32,21 2. Lilian Kasait Rengruk (Ken) 8:33,43 3. Hellen Onsando Obiri (Ken) 8:36,26 - palica: 1. Sandi Morris (ZDA) 4,62 2. Aikaterini Stefanidi (Grč) 4,52 3. Nikoleta Kiriakopoulou (Grč) 4,40 - krogla: 1. Christina Schwanitz (Nem) 18,20 2. Paulina Guba (Pol) 17,92 3. Melissa Boekelman (Niz) 17,78

Članki iz rubrike