parfumi Ekipa24.si

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

0 09.06.2018 18:56:00

Ostermanovo desetinka ločila od finala na 200 metrov

Slovenska kajakašica na mirnih vodah Anja Osterman je na evropskem prvenstvu v Beogradu ostala brez tako želene uvrstitve v veliki finale discipline na 200 metrov. Ostermanova je v drugem polfinalu za desetinko osvojila nehvaležno četrto mesto, med najboljših devet pa so vodila zgolj prva tri mesta iz vsakega polfinala.

Ostermanovo tako v nedeljo čakata dva nastopa v finalu B, poleg najkrajše discipline na 200 metrov tudi disciplina na 500 metrov. V finalu B bo na 500 metrov veslal tudi Simon Blaževič, ki je bil danes na 200 metrov prepočasen za preboj v finale B, saj je v drugem polfinalu osvojil osmo mesto, za finale B pa bi moral biti vsaj šesti.

Slovenski parakajakaš Dejan Fabčič je v kategoriji KL2 v polfinalu zasedel šesto mesto in tako v nedeljo ne bo več nastopil, saj bodo prireditelji zaradi 18 tekmovalcev v konkurenci izpeljali le veliki finale najhitrejših devetih.

Bo pa v finalu discipline 5000 metrov v nedeljo veslal Jošt Zakrajšek, ki je danes osvojil deveto mesto v disciplini na 1000 metrov.

Značke: kajak kanu, ep