oblak danilovic Ekipa24.si

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 09.08.2017 07:33:09

Niekerk z zmago na 400 m začel pot do dvojne svetovne krone v Londonu

Peti dan 16. svetovnega prvenstva v atletiki v Londonu so podelili pet kompletov medalj, poleg meta kopja, kjer je slavila češka svetovna rekorderka Barbora Špotakova, je Južnoafričan Wayde van Niekerk ubranil naslov; olimpijski zmagovalec in svetovni rekorder je tako uspešno začel svojo pohod na dve zlati medalji; tekel bo še na 200 m.

Špotakova je drugi svetovni naslov osvojila po desetih letih, edina slovenska finalistka tega SP, 35-letna Martina Ratej, pa je nastop končala na devetem mestu in ostaja brez odličja na velikih tekmovanjih. Nastopila je tudi najmlajša v sedemčlanski slovenski odpravi in bila 21. v polfinalu na 400 m ovire, kar je bil nenadejan nastop 19-letne aktualne mladinske evropske podprvakinje.

Naslove svetovnih prvakov so osvojili še na 800 m Francoz Pierre-Amboise Bosse (1:44,67), v skoku palico Američan Sam Hendricks (5,95 m), na 3000 m zapreke pa Kenijec Conseslus Kipruto (8:14,12).

Značke: atletika, sp