Ekipa
STA
STA
26. 06. 2017 · 10:53
09. 08. 2017 · 10:03
Deli članek:

Atletsko SP brez Tysona Gaya

vszi
Tyson Gay

Nekdanji sprinterski svetovni prvak Tyson Gay ne bo nastopil na avgustovskem atletskem svetovnem prvenstvu v Londonu. Gayu se namreč na ameriškem prvenstvu v Sacramentu konec tedna, ki je služilo kot kvalifikacije za SP, ni uspelo prebiti v reprezentanco ne na 100, ne na 200 metrov.

Gayu se na 200 m s časom 21,37 iz polfinala ni uspelo prebiti do finala, že v petek pa je pogrnil tudi na 100-metrski razdalji.

Štiriintridesetletnik, ki ima težave s formo vse od minulega oktobra, ko je njegova hčerka Trinity Gay, tudi sama obetavna atletinja, v streljanju v Kentuckyju nesrečno izgubila življenje, je novinarjem po tekmi vseeno dejal, da še ne razmišlja o koncu kariere.

"Poskušal bom teči vsaj še na nekaj dirkah, vsaj upam," je dejal Gay: "Še vedno sem v dobri formi, zdravje mi služi, le v glavi moram stvari postaviti na svoje mesto."

"Mika me tudi trenerski poklic ... Bomo videli. V svoji karieri sem nabral ogromno izkušenj in rad bi jih prenesel na mlade," je še dejal Gay, ki ima še vedno drugi najhitrejši čas v teku na 100 metrov v zgodovini; boljši je bil doslej le Usain Bolt s svetovnim rekordom 9,58.

A kljub temu so njegovo kariero zaznamovale številni udarci. Le malo pred olimpijskimi igrami v Pekingu leta 2008 se je poškodoval in čeprav je bil favorit za štiri kolajne, je ostal brez. Na OI 2012 in 2016 je sicer pristal na stopničkah z ameriško štafeto 4 x 100 m, a je bila nato štafeta obakrat diskvalificirana.

Trafika24 Logo

Privoščite si neomejeno branje

Prijavljeni uporabniki Trafike24 z izpolnjenimi podatki profila berejo stran brez oglasov in imajo brezplačen promocijski dostop do Plus vsebin.
Več informacij

Prijava

Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se