Collin Veijer, svetovni prvak v motociklistični kategoriji Moto3, je s svetom delil zares šokantno vest. Za posledicami hudih poškodb je namreč umrl njegov šele 7-letni nečak Sid Veijer, ki se je pred prazniki hudo ponesrečil. "Sid se je boril kot lev in mi smo se do zadnje minute borili z njim z vsem, kar smo imeli. Izjemni zdravniki in medicinske sestre so naredili vse, kar je bilo mogoče narediti," je sporočila užaloščena družina in potrdila, da je fantek izgubil bitko po hudih poškodbah glave ter obraza.
"Boril si se tako junaško, kot si se le lahko, a tega težkega in napornega boja nisi mogel zmagati. Zelo sem ponosen nate in nikoli ne bom pozabil zabavnih trenutkov, ki sva jih preživela skupaj. Nikoli te ne bom pozabil kot osebe in motiviraš me, da se bom boril še bolj - tako, kot si se ti. Rad te imam, Sid," pa je zapisal Collin, ki bo v naslednji sezoni napredoval v kategorijo višje ter nastopal v Moto2. Zagotovo ne z lahkim srcem, kajti tragedija je močno zaznamovala celotno družino.
Neizbežno pa tudi sprožila vprašanja o (ne)varnosti ukvarjanja z motošportom pri tako rosnih, še povsem otroških letih. Mali Sid se je namreč pred dvema tednoma usodno ponesrečil na dirki za trening tako imenovane mini moto discipline na enem od dirkališč za karting na Nizozemskem. Od takrat je bil v kritičnem stanju, javnost pa se je ves čas spraševala o (ne)smiselnosti tovrstnega ukvarjanja s še posebej nevarnim športom, zagotovo še nevarnejšim od vsakega smučanja ali kontaktnega športa.
Znano je, da najboljši dirkači dosežejo izjemno raven tekmovanja že pri letih, ko sploh še ne bi smeli voziti motocikla v cestnem prometu. Nekateri so brez izpita celo postali svetovni prvak, do take ravni pa je mogoče priti, le če se z dirkanjem začneš ukvarjati pri zelo mladih letih. Mali Sid je veljal za enega največjih dirkaških talentov, vprašanje pa je, ali se ta oznaka za 7-letnika sliši absurdno ali je preprosto nujna in neizbežna za doseganje največjih uspehov v tem sicer izjemno priljubljenem ter nedvomno imenitnem športu.