Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

mu
mu
0 18.12.2023 15:46:28

Etien Kantar Božič pri 15 letih velja za enega najbolj nadarjenih dirkačev v Sloveniji

Član športnega društva Nenaten, se je v letošnji sezoni udeležil treh dirkaških tekmovanj.

Ob tem, da je bila to že njegova 10. aktivna sezona, je bilo za Etiena vse novo, saj je bila krstna v kategorijah super sport 600 in supermoto.

V državnem prvenstvu cestno-hitrostnega motociklizma je Etien v kategoriji SSP600 po tesnem boju zasedel skupno 2.mesto.

Končna uvrstitev: P2 (državni podprvak)

V državnem prvenstvu supermoto je Etien odpeljal šest dirk. Na vsaki so dirkači tekmovali v dveh vožnjah. Skupno je bilo torej 12. Etien jih je dobil pet, petkrat je bil drugi, dvakrat pa ni nastopil.

Končna uvrstitev: P1 (državni prvak)

V letu 2024 bo Etien s svojo ekipo, ki jo vodi Marko Jerman, najprej opravil zimske priprave v Španiji, zatem ga čakata mednarodno prvenstvo Alpe Adria Championship 2023 v kategoriji SSS600 in državno prvenstvo supermoto (če se dirke ne bodo pokrivale s koledarjem dirk v prvenstvu Alpe Adria).