Ansambel Igor in zlati zvoki Revija Stop

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

0 12.09.2021 17:02:01

Ricciardo slavil v Monzi, trčenje Verstappna in Hamiltona

Avstralec Daniel Ricciardo (McLaren) je zmagovalec dirke svetovnega prvenstva formule 1 v italijanski Monzi. Drugo mesto je osvojil njegov moštveni sotekmovalec Britanec Lando Norris, tretji je bil Finec Valtteri Bottas (Mercedes).

Finec, ki je preizkušnjo zaradi menjave motorja začel z zadnjega startnega mesta, je sicer ciljno črto prečkal kot četrti, a je pridobil mesto, ker je drugi voznik Red Bulla Sergio Perez dobil petsekundno kazen in nazadoval na peto mesto.

Dirko pa je zaznamovalo tudi trčenje med najboljšima dirkačema te sezone. Vodilni v seštevku SP Nizozemec Max Verstappen (Red Bull) in branilec naslova, Britanec Lewis Hamilton (Mercedes) sta se namreč zaletela v 26. krogu, ko je pri poskusu prehitevanja Hamiltona Verstappen pristal na dirkalniku tekmeca, za oba pa se je dirka končala.

V seštevku sicer dvojni odstop ni veliko spremenil, saj imata oba precejšnjo prednost pred zasledovalci, še vedno pa je Nizozemec pet točk pred Britancem.

Za McLaren je to prva zmaga po uspehu Jensona Buttona novembra 2012, za Ricciarda pa skupno osma v karieri in prva po letu 2018.

Naslednja dirka bo VN Rusije v Sočiju čez dva tedna.

Značke: formula ena, sp