Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

0 12.09.2020 22:24:28

Žagar na drugi dirki v Gorzowu brez polfinala

Matej Žagar z optimizmom gleda v novo sezone.
sk
Slovenski speedwayist Matej Žagar je na četrti dirki sezone svetovnega prvenstva v poljskem Gorzowu osvojil 11. mesto. Na drugi od dveh dirk na istem prizorišču v dveh dneh je zmagal Šved Fredrik Lindgren.

V letošnji skrajšani in spremenjeni sezoni sta bili v petek in danes na sporedu tretja in četrta dirka, po današnji je sezona na polovici.

Žagar pa je po petkovi prvi uvrstitvi v polfinale po dveh manj uspešnih nastopih konec avgusta v Vroclavu danes spet nastopil slabše in ostal brez želenega polfinala.

Tokrat je slovenski prvak dosegel pet tretjih mest v svojih predtekmovalnih vožnjah, kar pa je bilo premalo, da bi se prebil med osmerico, ki odloča o prvih mestih.

Na koncu je v velikem finalu v ostrem boju slavil Lindgren pred Dancem Leonom Madsnom in Avstralcem Jasonom Doylom.

Naslednji dirki bosta na sporedu že naslednji teden 18. in 19. septembra v Pragi.

Značke: speedway, sp