Rudi tudi v zunanjem svetu vse bolj priljubljen

0 08.08.2020 15:59:40

Zarco pred Quartararojem v kvalifikacijah za VN Češke

Francoz Johann Zarco (Ducati-Avintia) je bil najhitrejši v kvalifikacijah za veliko nagrado Češke.

V Brnu si je tako v razredu motoGP privozil prvo startno mesto. Drugi pred tretjo dirko sezone svetovnega prvenstva je bil njegov rojak Fabio Quartararo (Yamaha-SRT), ki vodi v prvenstvu.

TTridesetletni Zarco je šestič osvojil prvi startni položaj za dirko. Za Quartararojem, ki je zaostal 0,303 sekunde, so se do petega mesta zvrstili Italijan Franco Morbidelli (Petronas Yamaha) ter Španca Aleix Espargaro (Aprilia) in Maverick Vinales (Yamaha).

V razredu moto2 je bil najhitrejši Američan Joe Roberts (Kalex), v moto3 pa Španec Raul Fernandez (KTM).

Dirka v motoGP bo v nedeljo ob 14.00, svetovni prvak Španec Marc Marquez pa v Brnu ne nastopa, ker je moral dobrih deset dni po operaciji nadlahtnice desne roke sredi tedna znova pod kirurško rezilo.