poroka-na-prvi-pogled, 3 Njena.si

Poroka na prvi pogled: Katja za kratek čas ...

Prihajajo Luka 3! Dončić bo kmalu predstavil ...

0 01.07.2018 14:56:09

Marquezu razburljiva VN Nizozemske: Bilo je kot v moto3, vsak se je zadel z vsakim

Španec Marc Marquez je zmagovalec dirke svetovnega prvenstva za veliko nagrade Nizozemske v Assnu v razredu motoGP. S četrto zmago v sezoni je dirkač Honde še povečal prednost v skupnem seštevku za SP. Drugi je bil Španec Alex Rins, tretji pa njegov rojak Maverick Vinales.

Dirka je postregla z razburljivimi obračuni. Vsaj enkrat se je v vodstvo prebil eden od šestih dirkačev, ki so bili večino časa drug za drugim. Poleg omenjene trojice so se za mesta na stopničkah borili še Italijana Andrea Dovizioso in Valentino Rossi ter Španec Jorge Lorenzo, ki ga je v sami končnici prehitel Britanec Cal Crutchlow.

Gledalci v Assnu so prišli na svoj račun. Videli so številna prehitevanja, menjavanja v vodstvu, napake in tudi trke - Rossi se je z 200 kilometri na uro zadel v zadek motocikla Lorenza -, vse pa se je končalo v športnem duhu.

"Med današnjim jutranjim treningom sem se počutil fantastično. Vedel sem, da sem lahko konkurenčen. Vedel sem tudi, da bo med dirko težko narediti razliko zaradi vetra. Odločil sem se čakati v zavetrju. Borili smo se. Mislim, da se je vsak zadel z vsakim. Bilo je kot v moto3. Napadel sem, vse dal za to, da pridem do razlike in novih 25 točk," je v cilju dejal Marquez.

Zelo zadovoljen je bil tudi Suzukijev dirkač Rins: "Neverjetno. Nimam besed. Dirka je bila težka. Zjutraj sem se počutil slabo, bolel me je trebuh. s pomočjo zdravnikov in ekipe sem bil na startu. Dirka je bila fantastična."

Marquez je z novo zmago še povečal prednost v skupnem seštevku. Zdaj ima 140 točk. Na drugem mestu je Rossi, ki je do zdaj zbral 99 točk, tretji pa je Vinales s še šestimi manj.

V razredu moto2 se je zmage razveselil Italijan Francesco Bagnaia. Drugi je bil Francoz Fabio Quartararo, tretji pa Španec Alex Marquez. Bagnaia je še utrdil skupno vodstvo v SP.

V razredu moto3 je slavil Španec Jorge Martin, ki je z zmago prevzel tudi vodstvo v skupnem seštevku svetovnega prvenstva. Drugo mesto si je pridirkal Španec Aron Canet, tretjega pa Italijan Enea Bastianini.

Naslednja dirka bo čez dva tedna na Sachsenringu v Nemčiji.