Sodnik zavrnil tožbo proti Stevenu Tylerju

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Teden dni premora za MasterChef Slovenija

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 29.10.2017 14:37:26

Sebastien Ogier še petič zapored svetovni prvak v reliju

Francoski dirkač Sebastien Ogier (M-Sport Ford) je na reliju po Veliki Britaniji v Walesu še petič zapored osvojil naslov svetovnega prvaka. S tem uspehom je postal drugi najuspešnejši voznik relija v zgodovini prvenstva za rojakom Sebastienom Loebom, ki pa jih je nanizal kar devet.

Predzadnji reli sezone je Ogier končal na tretjem mestu, kar je bilo ob veliki prednosti v skupnem seštevku, s katero je začel dirko, dovolj, da je že pred koncem sezone v Avstraliji potrdil peti zaporedni naslov.

V Walesu je zmagal domačin Elfyn Evans (Ford), ki je za 37 sekund premagal Belgijca Thierryja Neuvilla (Hyundai), tretji Ogier je zaostal 45 sekund. Za Evansa je to prva zmaga na najvišji ravni, postal pa je tudi prvi Britanec po Richardu Burnsu z zmago na tem reliju po letu 2000.

Značke: reli, sp