Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Namesto države bo služil zasebnik: 2,55 milijona...

jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 12.05.2023 21:31:21

Rogaška izkoristila spodrsljaj Aluminija

Nogometaši Rogaške so po domači zmagi proti Krki z 1:0 znova na vrhu razpredelnice v 2. SNL. V 29. krogu so izkoristili poraz Aluminija na domači zelenici proti Primorju eMundii (0:1).

Edini zadetek za Rogaško je proti Novomeščanom dosegel Emanuel Mihalić v 58. minuti. Gostom je delo otežil rdeč karton Lea Ejupa v 17. minuti.

Aluminij je dvoboj začel uro kasneje, a proti ekipi iz Ajdovščine nikakor ni našel poti do gola. So pa na drugi strani Primorci zadeli v 49. minuti, ko je zadel Marko Nunić. Do konca so mrežo ohranili nedotaknjeno in razveselili tudi nogometaše Rogaške.

Ti imajo na vrhu lestvice krog pred koncem 65 točk oziroma dve več od drugouvrščenega Aluminija. V zadnjem krogu bo Rogaška v petek gostovala pri Krškem, medtem ko Aluminij prav tako čaka gostovanje, istočasno se bo pomeril s Krko.

Na preostalih današnjih tekmah so Vitanest Bilje s 3:1 v gosteh ugnale Brinje Grosuplje, Nafta in Roltek Dob pa sta se razšla brez zadetkov.

V soboto bodo še preostale tekme predzadnjega kroga, in sicer Ilirija - Krško, Bistrica - Rudar, Fužinar - Beltinci in Triglav - Jadran Dekani.

* 2. SNL, 29. krog:
- petek, 12. maj:
ALUMINIJ - PRIMORJE EMUNDIA 0:1 (0:0)
* Kidričevo, gledalcev 400, sodniki: Sagrković, Pospeh, Čiča.
* Strelec: 0:1 Nunić (49.).
* Aluminij: Banić, Martić (od 89. Baskera), Skiba, Marinšek, Šturm (od 62. Čavara), Jagić (od 84, Katuša), Gorenak (od 62. Frešer), Jovan, Schaubach, Brest, Koblar.
* Primorje eMundia: Macan, Proleta, Nunić, Bončina (od 74. Sagitov), Zavnik, Principe (od 90+2. Dobnikar), Paljk, Badžim, Dedić (od 82. Alavedra Jimenez), Čandić, Jermol.
* Rumena kartona: Koblar; Macan.

BRINJE GROSUPLJE - VITANEST BILJE 1:3 (0:0)
* Grosuplje, gledalcev 150, sodniki: Jerič, Brezar, Habuš.
* Strelci: 0:1 Breganti (51.), 0:2 Kladar (64.), 0:3 Breganti (73.), 1:3 Slavec (79./avtogol).
* Brinje Grosuplje: Šugić, Brkić, Piskule, Kepic (od 59. Kovač), Klančnik (od 59. Čeferin), Klašnja, Matko, Kene, Hajdinjak (od 74. Zrnec), Pušnik (od 74. Šparovec), Boh (od 65. Abdić).
* Vitanest Bilje: Lipičar, Kladar, Susso (od 62. Štrukelj), Erniša, Breganti (od 87. Bizjak Batistič), Doplihar (od 74. Koštić), Slavec, Žejen, Daw. Jalinous, Gomizelj, Dar. Jalinous.
* Rumeni kartoni: Matko; Doplihar, Gomizelj.

ROGAŠKA - KRKA 1:0 (0:0)
* Rogaška Slatina, gledalcev 350, sodniki: Matković, Benc, Perger.
* Strelec: 1:0 Mihalić (58.).
* Rogaška: Baždarić, Pirtovšek, Mihalić, Rantuša Lampreht, Majcen, Haljeta, Alves, Gradišar, Marcius (od 87. Gobec), Kantužer, Matošević.
* Krka: Čadež, Ejup, Bedek, Žur (od 57. Kapitanović), Majić, Marijanović (od 79. Gliha), Jakopović, Lipec (od 87. Gabrovec), Radovič (od 57. Drk), Đapo, Blaževski.
* Rumeni kartoni: Gradišar; Jakopović, Drk.