andreja-špeh Njena.si

Andreja Špeh iz MasterChefove kuhinje na Japonsko

0 25.10.2017 20:15:22

Krimovke na Poljskem do pomembne zmage

Rokometašice Krima Mercatorja so v 3. krogu lige prvakinj v gosteh premagale Vistal Gdynio z 29:19 (11:10). Izbranke Uroša Bregarja naslednja tekma v tem tekmovanju čaka 4. novembra proti istemu tekmecu.

* Športna dvorana Widowiskowa, sodnika: Herczeg in Südl (oba Madžarska).
* Gdynia: Kaminska, Gapska, Janiszewska 4 (2), Kordowiecka, Pekala 1, Stanulewicz 1, Zych 1, Kozlowska 3, Gutkowska, Kowalczyk, Slwinska, Matieli Machado 1, Szarawaga 5, Kulwinska, Uscinowicz 3, Blaszkowska.
* Krim Mercator: Marinček, Stefainišin, Benko 2, Abina 4, Barić 6, Beganović 2, Stanko 2 (1), Omoregie 2, Zulić 2, Koren 1, Gregorc, Adler 1, Tsakalou 2, Amon 2, Perederij 3, Despotović.
* Sedemmetrovke: Gdynia 4 (2), Krim Mercator 1 (1).
* Izključitve: Gdynia 6, Krim Mercator 4 minute.

Krimovke so na Poljskem prišle do tako želene zmage, ki jim na široko odpira vrata v glavni del lige prvakinj. Če so bile Poljakinje še enakovredne v prvem polčasu, pa so Bregarjeve igralke v prvi polovici drugega dela pobegnile na praktično neulovljivo razliko.

Ekipi sta tekmo začeli precej raztreseno s številnimi zgrešenimi poskusi. Ljubljančanke so prvič na tekmi za dva gola povedle v 18. minuti, ko je Olga Perederij zadela za 8:6. Toda Poljakinje so že pet minut pozneje spet poravnale izid, gostje, pri katerih je po dolgem času zaigrala povratnica po poškodbi Elizabeth Omoregie, pa so v drugi polčas vstopile z zadetkom naskoka.

Polona Barič je takoj v drugem delu krimovke spet popeljala do dveh zadetkov prednosti (12:10), ista igralka pa je v 33. minuti zadela še za 13:10. Številne napake domačih v napadu so gostje izkoristile še za povečanje vodstva, Perederijeva je v 35. minuti prednost povečala na 14:10.

Po kar nekaj zapravljenih priložnostih za še izdatnejši naskok pa je za novo najvišjo prednost Krima v 40. minuti zadela Aneja Beganović. Ljubljančanke, ki so v teh minutah povsem prevladovale, so v 43. minute unovčile še protinapad za nov najvišji naskok, spet se je med strelke vpisala Barićeva in tako Krim popeljala do odločilne prednosti za želeno zmago.

Ko je malce zatem zadela še Nina Zulić za 20:13, je bilo dvomov o zmagi slovenskih prvakinj praktično konec. Ana Abina je v 51. minuti le še potrdila novi točki z golom za 23:15, nova najvišja prednost pa je v 52. minuti znašala že devet zadetkov po novem golu Abine. Najvišja prednost na tekmi je znašala deset golov.