Sodnik zavrnil tožbo proti Stevenu Tylerju

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Teden dni premora za MasterChef Slovenija

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 06.10.2023 20:06:43

Dolenjski derbi brez velikega presenečenja

Rokometaši trebanjskega Trima so v 5. krogu lige NLB v gosteh premagali Krko s 30:25 (15:10).

* Dvorana Marof, gledalcev 450, sodnika: Palačković in Backović.
* Krka: Rauh, Blaževič, Bradeško, Avsec 1, Majstorović 7 (3), Muhič, Rašo, Vukić 3 (1), Stanojević 4, Rašo 3, Zajc, Nikolić, Lavrič 1, Kukman 1, Matko 1, Horvat 4
* Trimo Trebnje: Skledar, Čudić, Slatinek Jovičič 6, Višček 1, Didovič 2, Jurečič 5 (5), Dragaš, Kotar 1, Udovič 2, Miklavec 5, Grmšek 2, Grbić, Cingesar 1, Ćorsović, Nešić, Krešić 5.
* Sedemmetrovke: Krka 6 (4), Trimo Trebnje 5 (5).
* Izključitve: Krka 16, Trimo Trebnje 8 minut.
* Rdeči karton: Majstorović (59.).

Osrednja tekma petega kroga med dolenjskima ekipama se je v Marofu razpletla po okusu gostujoče iz Trebnjega, ki je po četrti zmagi napredovala na drugo mesto na razpredelnici. Na prvem mestu ostaja velenjska zasedba, edina s 100-odstotnim izkupičkom po petih odigranih tekmah.

Izbranci gostujočega trenerja Uroša Zormana so imeli v prvi polovici tekme absoluten nadzor nad gostitelji. Novomeščanom so pogledali v hrbet le v zgodnjem obdobju tekme (2:3), vse drugo je bilo v njihovem znamenju. Najbolj udarno predstavo so prikazali sredi prvega polčasa, ko so povsem zasenčili domače rokometaše in povedli za pet golov (12:7), lepo prednost pa so nato ohranili vse do odhoda na veliki odmor (15:10).

V prvem polčasu dokaj bledi Novomeščani so se v začetku drugega dobesedno razleteli na igrišču. V uvodnih osmih minutah so naredili delni izid 6:0 in po golu Veljka Stanojevića povedli s 16:15.

Trebanjci so v nadaljevanju le strnili svoje vrste. Obramba je dobila podobo iz prvega polčasa, stekla je tudi igra v napadu, tako da so v 46. minuti spet povedli za štiri gole (21:17).

Varovanci domačega trenerja Mirka Skoka so se v prelomnih trenutkih nekajkrat približali na dva gola zaostanka, na koncu pa podpisali "kapitulacijo" in doživeli prvi poraz v tej sezoni.

V trebanjski ekipi je bil najbolj učinkovit Staš Slatinek Jovičič s šestimi, v novomeški pa Marko Majstorović s sedmimi goli.

Trebanjska ekipa bo v prihodnjem krogu gostila Urbanscape Loko, novomeška pa bo gostovala pri Ivančni Gorici.

Značke: rokomet, dp