Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Celje Krznar Ekipa24.si

Kapo dol! Te besede Damirja Krznarja odmevajo! ...

0 14.12.2022 21:47:11

Krka odplaknila Ribnico

Rokometaši Krke so v tekmi 12. kroga lige NLB premagali Riko Ribnico s 35:29 (15:15).

* Dvorana Marof, sodnika: Palačković, Backović.
* Krka: Bradeško 1, Avsec 1, Majstorović 1 (1), Grojzdek 2, Škrinjar, Knavs 15 (2), Vukić 4, Rašo 2, Lončar 6, Nosan 1, Brajer, Kukman 2, Ernestl, Matko, Blaževič.
* Riko Ribnica: Levstek, Adamič, Laljek 7 (2), Bogdanović 2, Gorenc, Žagar 4, Ljevar 5, Jelenović, Grum 5, Miličević 4 (1), Meštrić, Zakrajšek, Grebenc, Nosan 2.
* Sedemmetrovke: Krka 4 (3), Riko Ribnica 4 (3).
* Izključitve: Krka 10, Riko Ribnica 8 minut.

Rokometaši Krke so v tekmi ekip pod vrhom lestvice z dobrim drugim polčasom strli Ribničane in jih tudi prehiteli na lestvici, zdaj so četrti, a imajo tudi tekmo več od današnjih tekmecev.

V prvem polčasu je sicer Krka po začetnem obdobju izenačene igre prva prišla do več zadetkov naskoka. Po 9:6 so Novomeščani v naslednjih štirih minutah prišli do lepe prednosti 12:7. A je niso znali zadržati, saj je končnica prvega dela tekme pripadla gostom. V zadnjih treh minutah so nadoknadili tri gole zaostanka, Uroš Miličević pa je izenačil na 15:15.

V nadaljevanju so spet bolje začeli domači in si priigrali dva ali tri gole naskoka. Ribničani so bili zadnjič blizu pri 17:19, potem pa je Krka prišla do petih golov naskoka in takšno prednost tokrat tudi obdržala. Uroš Knavs je v 54. minuti popeljal svojo ekipo do vodstva +7 (32:25), najvišje prednosti na tekmi, domača zasedba pa je nato rutinsko prišla do zmage.

Prav Knavs je bil s 15 goli nerešljiva uganka za goste, šest jih je dodal Vladan Lončar, na drugi strani je sedem golov dosegel Ivan Laljek.

V naslednjem krogu bo Riko Ribnica gostila Jeruzalem Ormož, Krka pa bo gostovala v Mariboru.

Značke: rokomet, dp