Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

oblak danilovic Ekipa24.si

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 03.12.2022 19:01:56

Celjani slavili v štajerski prestolnici

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 11. krogu lige NLB v gosteh premagali Maribor Branik z 31:28 (15:14).

Celjani so v štajerski prestolnici osvojili načrtovani točki, odpor Mariborčanov pa so zlomili šele v drugi polovici tekme. Po deseti zmagi na enajstih tekmah so se zavihteli na vrh lestvice, drugouvrščeni Velenjčani imajo eno, tretjeuvrščeni Trebanjci pa dve točki manj.
Ekipa iz mesta grofov v dvorani Tabor ni prikazala najboljše predstave, predzadnja zasedba na prvoligaški sceni ji je povzročila številne težave. V 42. minuti so imeli Celjani pičlo prednost (22:21), nekoliko lažje so zadihali šele sedem minut kasneje, ko so po zadetku na današnji tekmi izjemno učinkovitega krožnega napadalca Matica Suholežnika povedli s 27:22. Mariborčani tega zaostanka v sklepnem delu dvoboja niso več mogli nadoknaditi, absolutnim favoritom so se približali na tri gole (24:27, 27:30, 28:31), bližje pa niso mogli.
V celjski ekipi sta bila najbolj učinkovita Suholežnik z osmimi in Aleks Vlah s sedmimi goli, v mariborski pa Filip Jerenec z enajstimi in Simon Razgor s petimi zadetki.
Celjska zasedba, ki jo v sredo čaka obračun z norveškim Elverumom v ligi prvakov, bo v prihodnjem krogu gostovala v Krškem, mariborska pa v Slovenj Gradcu.

Maribor Branik - Celje Pivovarna Laško 28:31 (14:15)

Dvorana Tabor, gledalcev 300, sodnika: Gorenc in Košir.

Maribor Branik: Zupančič, Lorger, Strašek, Planinšek 4, Jezernik, Sok 1, Kovačec 2, Jerenec 11, Košec 1, Gregorič 1, Blagotinšek 1, Kačičnik, Budja 2, Razgor 5 (3), Hedl, Grobelnik.
Celje Pivovarna Laško: Bojić, Belkaied, Gaberšek, Strmljan 5, Knez, Mazej 4, Cokan, Antonijević, Ivanković 1 (1), Janc 1 (1), Muhović, Žabić, Mlakar 4, Vlah 7 (5), Martinović 1, Suholežnik 8.
Sedemmetrovke: Maribor Branik 5 (3), Celje Pivovarna Laško 8 (7).
Izključitve: Maribor Branik 10, Celje Pivovarna Laško 4 minute.
Rdeča kartona: Ivanković (34.), Blagotinšek (47.).

Značke: rokomet, dp